Proveržis energetikoje – Lietuva ir E.ON susitarė dėl ES trečiojo paketo nuostatų įgyvendinimo

Data

2011 10 28

Įvertinimas
0
Proveržis energetikoje – Lietuva ir E.ON susitarė dėl ES trečiojo paketo nuostatų įgyvendinimo
Proveržis energetikoje – Lietuva ir E.ON susitarė dėl ES trečiojo paketo nuostatų įgyvendinimo

Vyriausybė patvirtino Gamtinių dujų įstatymo reikalavimų neatitinkančių gamtinių dujų įmonių veiklų ir kontrolės atskyrimo vykdymo planą, pagal kurį AB „Lietuvos dujos“ veiklų (transportavimas, skirstymas, tiekimas) atskyrimas turi būti baigtas iki 2014 m. spalio 31 d.

Planas įpareigoja AB „Lietuvos dujos“ iki 2012 m. kovo 31 d. pateikti Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai detalų veiklų ir kontrolės atskyrimo  įgyvendinimo veiksmų planą.

Gamtinių dujų įstatymo reikalavimų neatitinkančių gamtinių dujų įmonių veiklų ir kontrolės atskyrimo vykdymo planas ir jame nustatyta galutinė įmonės veiklų atskyrimo data yra suderinti su Europos Komisijos Energetikos generaliniu direktoratu ir vienu iš pagrindinių bendrovės „Lietuvos dujos“ akcininkų – kompanija „E.ON Ruhrgas International“.

Vyriausybė artimiausiu metu tvirtins Gamtinių dujų įstatymo reikalavimų neatitinkančių gamtinių dujų įmonių veiklų ir kontrolės atskyrimo vykdymo tvarkos aprašą, kurio esminės nuostatos taip pat yra suderintos su Europos Komisijos Energetikos generaliniu direktoratu bei vienu iš pagrindinių „Lietuvos dujų“ akcininkų „E.ON Ruhrgas International“.

Kitas AB „Lietuvos dujos“ akcininkas OAO „Gazprom“ nepateikė pastabų dėl patvirtinto Gamtinių dujų įstatymo reikalavimų neatitinkančių gamtinių dujų įmonių veiklų ir kontrolės atskyrimo vykdymo plano bei Gamtinių dujų įstatymo reikalavimų neatitinkančių gamtinių dujų įmonių veiklų ir kontrolės atskyrimo vykdymo tvarkos aprašo projektų. „Gazprom“ nedalyvavo ir diskusijose dėl šių dokumentų rengimo.

Energetikos ministerija toliau tariasi su pagrindiniais AB „Lietuvos dujos“ akcininkais dėl detalios AB „Lietuvos dujos“ nuosavybės atskyrimo procedūros, numatant teisę Lietuvos Respublikai įgyti gamtinių dujų perdavimo sistemos operatoriaus kontrolę.

Patvirtinti tokį planą Vyriausybę įpareigojo šių metų vasarą Seimo priimtas naujos redakcijos Gamtinių dujų įstatymas. Jame numatyta ES III-ojo energetikos paketo įgyvendinimo Lietuvoje tvarka, pagal kurią remiantis nuosavybės atskyrimo principu „Lietuvos dujos“  bus suskaidytos į kelias savarankiškas bendroves.