Prasideda didžiausia regiono energetikos inovacijų konferencija - Energy Tech Summit

Data

2020 09 21

Įvertinimas
1
smartphone-695164_960_720.jpg

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas šiandien atidarė savaitę truksiančią virtualią energetikos technologijų ir inovacijų konferenciją Energy Tech Summit 2020. Tai vienas iš didžiausių energetikos ir mobilumo technologijų renginių regione.

„Dar visai neseniai Lietuva buvo įvardijama kaip „energetinė sala“. Iš jos išsivadavę mes išsikėlėme tikslą tapti regiono energetikos inovacijų centru. Lietuva sukaupusi brandžią saulės technologijų, biomasės inovacijų ir mokslinių tyrimų patirtį, tačiau didelis potencialas atsiveria ir kitose srityse – kaupimo technologijos, išmanieji tinklai, elektromobilumas arba vandenilio technologijos, į kurias krypsta valstybių žvilgsniai ir kur bendradarbiavimas tampa ypač svarbus. Esame pasirengę suteikti papildomą impulsą ne tik atskirų šalių, bet ir mokslo bei verslo bendradarbiavimui, nes pirmiausia čia gimsta inovacijos“, – sveikindamas renginio dalyvius sakė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Ministras pažymėjo, kad saulės energetikos ir biomasės technologijų pasiekimai jau tapo Lietuvos vizitine kortele. Lietuva įsitvirtina Europoje ir kaip viena iš lyderių Europoje, sudariusių ypač palankias sąlygas gaminančių vartotojų plėtrai, ypač sudarydama sąlygas elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių pagaminti vienoje vietoje, o vartoti – kitoje.

Taip pat ministras akcentavo, kad neseniai patvirtintas Lietuvos energetikos srities inovacijų ekosistemos sustiprinimo planas sudarys sąlygas šalyje kurti naujus produktus ir paslaugas, atliepiančias naujausias pasaulines tendencijas, tokias kaip išmanūs tinklai, reguliavimas apkrova, energijos kaupimo ir balansavimo sprendimai, elektromobilių infrastruktūros plėtra, vandenilio technologijos. Pirmasis toks energetikos inovacijų planas skirtas kryptingai sutelkti valstybinės institucijas, mokslą ir verslą, siekiant reikšmingo proveržio energetikos inovacijų srityje.  

Ministras atkreipė dėmesį, kad precedento neturinti COVID-19 krizė nesutrukdė ES kryptingai siekti klimatui neutralios energetikos ir ekonomikos tikslų – jie tampa dar ambicingesni ir investicijos į žaliąsias technologijas yra spartinamos. Tokiu pačiu keliu žengia ir Lietuva – Lietuvos Ateities DNR ekonomikos skatinimo plane numatyta 359 mln. eurų papildomų ir naujų investicijų klimato kaitos ir energetikos srityje. Papildomos reikšmingos investicijos ateis ir iš šiuo metu planuojamo Europos ekonomikos gaivinimo finansinio instrumento.

Ministras sveikinimo kalboje akcentavo Lietuvoje sukurtą palankią teisinę energetikos inovacijų bandomąją aplinką ir atsivėrusias galimybės energetikos inovacijų kūrėjams realioje aplinkoje išbandyti savo kuriamus produktus ar verslo sprendimus.

Kasmetinis Energy Tech Summit renginys organizuojamas jau trečią kartą. Tai yra didžiausia energetikos ir mobilumo technologijų konferencija, pritraukianti rinkos lyderius ne tik iš Baltijos ir Šiaurės Europos šalių regiono, bet ir iš viso pasaulio.