header image

Patvirtintas įgyvendinamo SGD terminalo plėtros planas

Data

2011 12 28

Įvertinimas
0
Patvirtintas įgyvendinamo SGD terminalo plėtros planas
Patvirtintas įgyvendinamo SGD terminalo plėtros planas
Bendrovė „Klaipėdos nafta“ įgyvendinanti valstybinės svarbos energetikos objekto Plėtros planą planuojamam suskystintų gamtinių dujų terminalui Klaipėdoje, sulaukė patvirtinto dokumento iš visų kontroliuojančių institucijų.

 „Plėtros plano su strateginiu poveikiu aplinkai vertinimo dokumentui pritarė tiek projektą kontroliuojančios institucijos, tiek visuomenė – kas įrodo, jog projektu yra tikima ir jis yra reikalingas Lietuvai užsitikrinant energetinį nepriklausomumą“, - sakė AB „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Anot R.Masiulio, rengiant šį dokumentą buvo ne vieną kartą inicijuojami susitikimai su suinteresuotomis institucijomis ir asociacijomis, dokumentas buvo pristatomas visuomenei, todėl iš ankstinis bendradarbiavimas ir leido užsitikrinti laiku pateikiamų pastabų gavimą bei Plėtros plano įgyvendinimą.

Kadangi SGD terminalas laikytinas valstybinės svarbos energetikos objektu, o jo įgyvendinimas priklauso nuo patvirtinto Plėtros plano be kurio negalima rengti energetinio objekto projekto, todėl  vertinimas buvo pradėtas rengti šių metų liepos mėn. pradžioje. Dokumentą parengė 26 sričių geriausi specialistai, tarp kurių Energetikos instituto Hidrologijos laboratorijos vadovas, prof.habil. dr. Brunonas Gailiušis ir dr. Jūratė Kriaučiūnienė vertinę hidrologinį režimą, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas dr. Romas Pakalnis, vertinęs poveikį kraštovaizdžiui ir daugelis kitų žymių Lietuvoje mokslininkų.

Valstybei priklauso 70,63 proc.  „Klaipėdos naftos“ akcijų.

Daugiau informacijos:
Indrė Milinienė
El.paštas: [email protected]