Nuo gegužės 1-osios – stabilus mokestis už „gyvatuką“

Data

2010 04 15

Įvertinimas
0

Energetikos ministerija gauna daug gyventojų klausimų dėl karšto vandens tiekėjo pasirinkimo. Todėl norime dar kartą pranešti, kad gegužės 1-oji yra ta diena, nuo kurios šilumos tiekėjas taps karšto vandens tiekėju (vadinamasis pirmasis būdas). Tai yra įpareigojimas šilumos tiekėjams ir dėl to gyventojams nereikia papildomai priimti kokio nors sprendimo.

Tai yra naudinga sąžiningai mokantiems gyventojams, nes jie už suvartotą karštą vandenį atsiskaitys tik pagal skaitiklio rodmenis, o už „gyvatuką“ mokės stabilų mokestį.

Tai reiškia, kad gyventojai mokės tik už jų pačių suvartotą karštą vandenį ir jiems nereikės permokėti už nepareigingus ar nesąžiningus kaimynus. (Palyginamoji prezentacija)

Gyventojai, kurie nori apsirūpinti karštu vandeniu savarankiškai, gali rinktis iš dviejų būdų:

(Vadinamasis antrasis būdas) Šilumą karštam vandeniui ruošti pirkti iš šilumos tiekėjo, o geriamąjį vandenį karštam vandeniui ruošti - iš geriamojo vandens tiekėjo. Šiuo atveju su kiekvienu tiekėju atsiskaitoma ATSKIRAI pagal įvadinius apskaitos prietaisus už VISĄ name suvartotą produktų kiekį.

Svarbu pažymėti, kad gyventojai klaidingai agituojami pasirinkti šį būdą, nutylint, kad jie patys turės administruoti karšto vandens paskirstymą butams, rinkti pinigus ir prisiimti visus dėl nesąžiningų kaimynų atsirandančius nuostolius (taip, kaip yra dabar, kai nuostoliai perkeliami į „gyvatuko“ mokestį ir proporcingai išdalijami visiems namo gyventojams).

(Vadinamasis trečiais būdas) Ruošti karštą vandenį individualiai jo vartojimo vietoje, t. y. gyventojų butuose naudojant kitus energijos šaltinius (dujas, elektrą, kietąjį kurą ir pan.).

Ministerija atkreipia visų daugiabučių namų gyventojų dėmesį, kad apsirūpinimo karštu vandeniu būdą jie galės keisti ir po gegužės 1 d.