Mokiniai susipažino su Energetikos ministerijos veikla

Data

2016 08 30

Įvertinimas
0
20160825_090218_new.png

Praėjusią savaitę, rugpjūčio 22–26 dienomis, Energetikos ministerijoje viešėjo dvi projekto „Moksleiviai į Vyriausybę“ dalyvės. Mokyklą jau pabaigusios ir į universitetus įstojusios Gintė Petrulionytė iš Druskininkų bei Julija Kravčenko iš Vilniaus visą savaitę lankė didžiausias energetikos įmones bei pačią energetikos ministeriją.

Abi merginos mokykloje gilinosi į tiksliuosius mokslus, taip pat dalyvavo fizikos ir matematikos olimpiadose. Nuo rudens jos studijuos taip pat su tiksliaisiais mokslais susijusias disciplinas – Gintė pasirinko mokytis matematiką ir informatiką Edinburgo universitete, tuo tarpu Julija gilinsis į robotikos studijas Kauno technologijos universitete.

„Energetikos srityje atsiranda galimybė sujungti dvi mano asmeninių interesų sritis – ekonomiką ir fiziką“, – savo motyvą rinktis energetikos ministeriją grindė Gintė. Tuo tarpu Julija aktyviai dalyvauja Jaunųjų energetikų klubo organizuojamuose renginiuose, be to, KTU iš pradžių planavo studijuoti atsinaujinančios energetikos studijų programoje. Abi merginos neatmeta, kad po studijų gali pasirinkti karjerą energetikos srityje.

Būsimosios studentės turėjo progą susitikti su skirtingų ministerijos skyrių darbuotojais, formuojančiais šalies energetikos politiką. Merginos domėjosi, kokius kasdienius darbus tenka jiems atlikti, už ką jie yra atsakingi bei kas teikia daugiausiai pasitenkinimo dirbant Energetikos ministerijoje. Čia projekto dalyvės susidarė įspūdį apie bendrą Lietuvos energetikos paveikslą – gamybos, perdavimo ir skirstymo sritis bei kaip šalies energetika dera tarptautiniame kontekste. „Niekada neįsivaizdavau, koks tai sudėtingas mechanizmas. Reikia koordinuoti didžiulius tarptautinius projektus ar paruošti visos Lietuvos energetikos strategiją – darbas ministerijoje neįtikėtinai sunkus, bet ir labai įdomus“, – įspūdžiais dalijosi Julija.

Žinoma, merginos turėjo progą ne tik pasivaikščioti ministerijos koridoriais, bet ir aplankyti strategines energetikos įmones. Apie šalies energijos gamybos ypatumus „Moksleiviai į Vyriausybę“ projekto dalyvės sužinojo besisvečiuodamos Kruonio hidroakomuliacinėje elektrinėje bei Elektrėnų elektrinėje. 

Tuo tarpu vizitas į Ignalinos atominę elektrinę suteikė gilesnį supratimą, apie branduolinę energetiką ir jos privalumus bei trūkumus. Apie Lietuvos elektros ir dujų perdavimo sistemų veiklą abiturientėms papasakojo – įmonių „Amber Grid“ ir „Litgrid“ profesionalai. Apie atsinaujinančių energijos išteklių srities padėtį būsimos studentės sužinojo vizito į saulės modulių gamyklą metu. Galiausiai, susidaryti vaizdą apie Lietuvos energetikos ir pramonės raidą padėjo apsilankymas Energetikos ir technikos muziejuje.

„Kiekvieną dieną sužinodavome gausybę naujų dalykų – dabar net sunku viską prisiminti. Niekada nesusimąsčiau, kad energetika tokia svarbi ir perspektyvi sritis“, – įspūdžiais dalinosi Gintė. Tuo tarpu Julija tikino, kad po šios savaitės atsirado dar daugiau minčių savo ateities karjerą sieti su energetika.

Projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“ organizuojamas jau aštuntus metus iš eilės. Juo siekiama skatinti jaunimą aktyviau domėtis Lietuvos valstybės institucijų veikla, susipažinti su darbo viešajame sektoriuje principais ir tapti aktyvesniais valstybės piliečiais.

Daugiau informacijos – 
Andrius Jovaiša
Vyriausiasis specialistas komunikacijai
Tel. +370 706 64870, mob. tel. +370 684 53957
El.p. andrius.jovaisa@enmin.lt