Ministerija ir specialiosios tarnybos koordinuos veiksmus dėl IAE uždarymo

Data

2010 03 20

Įvertinimas
0

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas ir Ignalinos atominės elektrinės (IAE) generalinis direktorius Osvaldas Čiukšys šiandien susitiko su Valstybės saugumo departamento (VSD), Generalinės prokuratūros, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovais. Specialiųjų tarnybų vadovams ministras išreiškė susirūpinimą dėl IAE uždarymo proceso eigos ir skaidrumo.

Susitikimo metu sutarta koordinuoti veiksmus ir kontroliuoti, kad viešieji pirkimai elektrinės uždarymo darbams vyktų skaidriai, o atliekamų projektų ir darbų kainos būtų pagrįstos. Tik taip galima garantuoti, kad ES lėšos, skiriamos IAE uždaryti, bus naudojamos efektyviai.

Susitikimo metu taip pat akcentuota, kad naujoji IAE vadovybė aktyviai bendradarbiaus su specialiosiomis tarnybomis, kad būtų užkirstas kelias bet kokiam lėšų grobstymui ir kad būtų išsiaiškinta, ar tai nebuvo daroma ankstesniuose IAE eksploatavimo nutraukimo etapuose. IAE vadovas Generaliniam prokurorui susitikimo metu perdavė tam tikrus dokumentus su konkrečiais faktais.