„LitPol Link“ projekte pasirašyta paskutinė rangos sutartis

Data

2013 11 11

Įvertinimas
0
„LitPol Link“ projekte pasirašyta paskutinė rangos sutartis
„LitPol Link“ projekte pasirašyta paskutinė rangos sutartis

Šiandien Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ ir infrastruktūros objektų projektavimo bei statybos kompanija A. Žilinskio ir Ko UAB pasirašė paskutinę rangos sutartį įgyvendinant strateginį elektros jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ projektą.

Pagal šią sutartį, kurios vertė – 73,3 mln. litų, rangovas atliks elektros perdavimo linijos statybos darbus: iki 2015 m. liepos turės pastatyti 51 kilometro ilgio elektros perdavimo liniją nuo Alytaus transformatorių pastotės iki Lenkijos sienos. Paruošiamieji darbai prasidės dar šiemet, o pavasarį bus pradėti elektros linijos statybos darbai – statomos atramos ir tiesiama elektros linija.

„Prireikė daugybės žmonių pastangų ir įtempto darbo, tarpvalstybinių susitarimų, derybų ir derinimo įvairiose valstybinėse institucijose, kad prieš beveik dvidešimt metų gimusi idėja būtų pradėta realizuoti ir įgautų apčiuopiamus kontūrus. Šiandien, pasirašydami sutartį, užbaigėme pasiruošimo elektros linijos statybos darbams etapą ir pavasarį pradėsime fizinę elektros tilto statybą“, – sako Karolis Sankovski, elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinio direktoriaus pavaduotojas strateginiams projektams.

„Didžiuojamės, kad dalyvaujame projekte, leisiančiame sujungti dviejų valstybių elektros sistemas. Esame sukaupę didelę patirtį statydami elektros sistemos infrastruktūros objektus. Šiuo metu statome elektros perdavimo liniją Klaipėda–Telšiai, kuri yra kito strateginio projekto – elektros jungties į Švediją sudėtinė dalis“, – sako A.Žilinskio ir ko UAB direktorius dr. Žilvinas Žilinskis.

„LitPol Link“ linija drieksis per daugiau kaip 400 žemės sklypų Alytaus ir Lazdijų rajonuose. Šių sklypų savininkams „Litgrid“ išmokėjo apie 4 milijonus litų kompensacijų už servitutų suteikimą. Pagal Elektros energetikos įstatymą servituto nustatymo sutartimi žemės savininkas suteikia leidimą elektros perdavimo sistemos operatoriui aptarnauti tam tikrame sklypo plote pastatytą elektros liniją.

„Jau ankstyvame projekto planavimo etape susitikome su daugybe žmonių, kurių žemėse ar kaimynystėje bus nutiesta ši linija. Esame dėkingi už žmonių supratimą ir geranoriškumą. Kai pavasarį prasidės atramų statybos ir linijos įrengimo darbai, informuosime sklypų savininkus ir šioje žemėje veiklą vykdančius žmones apie būsimus darbus kaip galima anksčiau, kad kuo mažiau trukdytume jų įprastą gyvenimą“, – sako K. Sankovski.

Kiek anksčiau, rugsėjo 30 d. „Litgrid“ ir A. Žilinskio ir Ko UAB pasirašė 43,5 mln. litų vertės sutartį dėl Alytaus transformatorių pastotės 330 kilovoltų (kV) skirstyklos rekonstrukcijos, kuri bus atnaujinta iki 2015 m. pabaigos. Šių metų vasario mėnesį pasirašyta 288 mln. litų sutartis dėl nuolatinės srovės intarpo su 400 kV skirstykla projektavimo ir statybos Alytuje rangos darbų, kuriuos atliks ABB.

Lenkijos teritorijoje „LitPol Link“ projektas apima ne tik linijos nuo Lietuvos–Lenkijos sienos iki Elko pastotės statybą, bet ir 11 kitų susijusių investicinių projektų Lenkijos šiaurės rytų dalyje. Darbai Lenkijoje vyksta sparčiai ir pagal planą: baigiamas poveikio aplinkai vertinimas, nustatomi servitutai, jau pasirašyta didžioji dalis sutarčių su žemės sklypų savininkais, kurių teritorijoje nustatyta elektros linijos trasa.

Tarptautinė Lietuvos ir Lenkijos elektros jungtis „LitPol Link” sujungs trijų Baltijos valstybių ir Vakarų Europos elektros perdavimo infrastruktūras bei sudarys sąlygas elektros rinkų integracijai ir rinkos dalyvių konkurencingumui didinti. „LitPol Link” jungtis iki 2015 metų pabaigos pradės veikti 500 megavatų (MW) galia.

Daugiau informacijos:
Laura Šebekienė
„Litgrid“ Komunikacijos vadovė
Tel. 8 693 65377,
El. paštas laura.sebekiene@litgrid.eu