LITGAS importuojamų SGD kaina sumažėjo apie 40 procentų

Data

2016 09 02

Įvertinimas
0
FSRU_loading.jpg

Gamtinių dujų prekybos bendrovės LITGAS pagal paskirtojo tiekimo sutartį importuojamų suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) vidutinė šių metų pirmojo pusmečio kaina buvo mažesnė apie 40 proc. nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

„Kainos sumažėjo, nes metų pradžioje pasiekėme abipusiai naudingą susitarimą su „Statoil“ dėl paskirtojo tiekimo sutarties sąlygų pakeitimų, taip pat įtakos mažėjimui turėjo situacija tarptautinėje gamtinių dujų rinkoje, kai energijos išteklių kainos buvo sumažėjusios iki rekordinių žemumų“, – teigė LITGAS l.e.p. generalinis direktorius Vytautas Čekanavičius.

Atpigusios dujos, taip pat dėl paskirtojo tiekimo sutarties pakeitimų trečdaliu sumažintos šiųmetinės SGD terminalo išlaikymo sąnaudos padėjo mažinti ir galutines dujų kainas vartotojams, nepaisant dėl mažėjančio vartojimo brangstančios infrastruktūros.

Rinkoje kritus SGD kainoms, reikšmingai išaugo srautai per SGD terminalą. Pernai pirmąjį pusmetį per terminalą buvo importuota 18 proc. visų Lietuvos rinkos dujų, o šįmet jos sudarė 73 proc. Numatoma, kad šiemet Lietuvos rinkoje SGD dalis sudarys apie 60 proc.


Apie LITGAS

LITGAS yra gamtinių dujų tiekimo ir prekybos įmonė, priklausanti valstybės valdomai energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“. LITGAS vykdo įstatymuose numatytą paskirtojo tiekėjo misiją, tiekdama per SGD terminalą jo minimaliai nepertraukiamai veiklai būtiną gamtinių dujų kiekį.