Lietuvos SGD verslų plėtotojams – Nyderlandų patirtis

Data

2015 11 23

Įvertinimas
0
the forum.jpg

Šiandien, lapkričio 23 d., energetikos ministras Rokas Masiulis dalyvavo pirmajame Lietuvos ir Nyderlandų suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) forume. Atidarymo kalboje R. Masiulis pabrėžė galimybę pasinaudoti Nyderlandų patirtimi plėtojant SGD panaudojimą Lietuvoje bei visame Baltijos regione.

„Mes norime mokytis, bendradarbiauti ir ieškoti realių galimybių pritaikyti Nyderlandų patirtį Lietuvoje ir regione“, - teigė R. Masiulis.

Viena svarbiausių forumo temų buvo Klaipėdos regioninio SGD centro plėtra.  „Klaipėdos SGD terminalas atvėrė galimybes regioninio energetikos centro veiklai“, – teigė Nyderlandų Karalystės ambasadorius Lietuvoje, Bert. Van Der Lingen.

Seminare pranešėjai dalijosi įžvalgomis apie dvišalio bendradarbiavimo formas tarp Lietuvos ir Nyderlandų uostų, regioninių subjektų. Daug dėmesio skirta SGD panaudojimui kelių transporte bei SGD tiekimui į atokius regionus. Pabrėžta žinių perdavimo svarba, ruošiant pasiūlymus Europos Komisijai dėl investicijų į mažos apimties SGD sektorius.

Taip pat buvo akcentuojamas SGD kompetencijų centro įkūrimas, mokymų ir visuomenės švietimo apie SGD svarba. Ministras priminė apie planuojamą SGD kompetencijų centro kūrimą uostamiestyje kartu su Klaipėdos universitetu, „Klaipėdos nafta“ ir „Vakarų laivų gamykla“.

Sesijoje apie Lietuvos SGD platformos kūrimą dalyviai pristatė Nyderlandų pavyzdį, kuris jungia SGD sektoriaus verslo bendroves ir vyriausybines institucijas. Dalyviai aptarė naudą kuriant tokią pat SGD platformą Lietuvoje. Nyderlandų atstovai išdėstė pirmuosius žingsnius, kaip didinti SGD poreikį viešojo transporto ir laivybos sektoriuose Lietuvoje - dėl to į aplinką būtų mažiau išmetama anglies dvideginio.

Forume pranešimus skaitė atstovai iš Nyderlandų „National LNG Platform“, „Energy Valley“, bendrovės „Royal Dutch Shell“ bei kitų organizacijų vadovai, o Lietuvos pusei, be energetikos ministro, atstovavo „Klaipėdos naftos“, „Amber Grid“ ir „Litgas“ vadovai. 

 

Daugiau informacijos:

Birutė Jocaitė

Tel. 8 706 64870

Mob. tel. 8 684 53957

El.p. birute.jocaite@enmin.lt