Lietuvos ir Estijos ministrų susitikime – aktualūs energetikos klausimai

Data

2019 05 17

Įvertinimas
0
DSC_1429.jpg

Šiandien (gegužės 17 d.) energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas susitiko su Estijos ekonomikos ir infrastruktūros reikalų ministru Taavi Aas, kuris į Lietuvą atvyko pirmojo oficialaus vizito. Pokalbio metu aptarti regionui aktualūs energetikos klausimai.

Susitikime abi pusės pažymėjo, kad dirbdamos išvien Baltijos šalys sėkmingai ir sparčiai įgyvendina strateginį projektą — Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizaciją su kontinentinės Europos tinklais.

“Per paskutinius dvejus metus sutelktai dirbdami padarėme didelę pažangą. Šie metai yra reikšmingi judant į tolimesnę stadiją – praktinį sinchronizacijos projekto įgyvendinimą”, - kalbėjo energetikos ministras Ž. Vaičiūnas. 

Pokalbio metu buvo pažymėta, kad šį mėnesį Baltijos šalių operatoriams pasirašius prisijungimo prie kontinentinės Europos tinklų sutartį, būtina sutarti dėl tolimesnių veiksmų plano, kuris leis projektą įgyvendinti laiku – iki 2025 m. Tam bus skirtos Europos Komisijos iniciatyva rengiamos sinchronizacijos projekto įgyvendinimo gairės, kurias pasirašys Lietuva, Estija, Latvija, Lenkija ir Europos Komisija. 

Integracija į patikimą ir modernią kontinentinės Europos elektros energetikos sistemą – paskutinis ir neatidėliotinas Baltijos  šalių žingsnis, siekiant regiono energetinio saugumo ir savarankiškumo.  

Susitikime taip pat aptartos regioninės dujų rinkos kūrimo aktualijos ir perspektyvos. Ministras Ž. Vaičiūnas pažymėjo, kad visos pusės turėtų būti suinteresuotos sukurti efektyviai veikiančią ir viso regiono dujų vartotojams naudą nešančią regioninę dujų rinką, kurioje būtų maksimaliai išnaudojama gerai išvystyta Baltijos šalių dujų infrastruktūra.  

Abi šalys deda daug pastangų plėtojant atsinaujinančią energetiką. Tai sritis, kurioje taip pat glūdi bendradarbiavimo potencialas.