header image

Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategijai - Europos Komisijos parama

Data

2010 12 15

Įvertinimas
0

Europos Komisija remia Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategiją kaip būtiną sąlygą įgyvendinti Lietuvai svarbiausius energetikos infrastruktūros projektus“, - pareiškė energetikos viceministras Romas Švedas. Šiandien Briuselyje R.Švedas Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategiją pristatė Europos Komisijos Energetikos generalinio direktorato vadovui Philip Lowe.

Anot energetikos viceministro, tai – svarbus įvertinimas, nes iki šiol Europos Komisija nuosekliai rėmė atskiras Lietuvos energetikos iniciatyvas, tačiau iki šiol nebuvo progos išgirsti, kaip Europos Komisijos vertina Lietuvos energetikos strategiją kaip visumą.

„Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje suformuluotas sisteminis požiūris į šiuo metu jau įgyvendinamus strateginius energetikos projektus, todėl Europos Komisijos išsakyta parama mūsų strategijai – aiškus signalas, kad mūsų pastangos tapti integralia Europos Sąjungos energetikos sistemos dalimi yra teisingos ir nuoseklios“, - teigė R. Švedas.

Strateginiai Lietuvos energetikos politikos tikslai atitinka ES energetikos politikos principus, Lietuvos ir ES energetikos strategijos atnaujinamos beveik tuo pačiu metu ir jose didelis dėmesys skiriamas energetikos infrastruktūros plėtrai. Europos Komisija pozityviai įvertino Lietuvos energetinės nepriklausomybės tikslą kaip subalansuotą požiūrį, padedantį stiprinti energetinę nepriklausomybę ne tik nuo išorinių tiekėjų, bet ir nuo iškastinių energijos išteklių.

„Europos Komisija jaučia šiltus jausmus Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategijai, nes ji visiškai atitinka ES strateginius tikslus“, - teigė Europos Komisijos Energetikos generalinio direktorato vadovas P. Lowe.

Nacionalinei energetinės nepriklausomybės strategijai Vyriausybė nutarimu pritarė spalio 6 d. ir ją pateikė tvirtinti Seimui.

Šiuo metu ES lygmeniu taip pat diskutuojama dėl svarbių strateginių energetikos dokumentų – Europos Komisija šių metų lapkritį pristatė komunikatus dėl ES energetikos strategijos iki 2020 metų bei infrastruktūros prioritetų iki 2020 metų ir vėliau. Naujosios ES energetikos strategijos projekte 2015 metai įvardijami kaip galutinė data vidaus energijos rinkai be „energijos salų“ sukurti.