Lietuva prisideda prie atsinaujinančios energetikos Sakartvele plėtros

Data

2019 10 22

Įvertinimas
1
4.jpg

Spalio 2122 d. energetikos viceministrė Lina Sabaitienė lankosi Sakartvele. Viceministrė dalyvavo saulės elektrinės, kuri aprūpins elektros energija pabėgėlių stovyklą, atidarymo ceremonijoje. Susitikimuose su Sakartvelo parlamento ir Vyriausybės atstovais aptarė bendradarbiavimą atsinaujinančių išteklių ir energetinio efektyvumo srityse.  

„Saulės elektrinių įrengimas Sakartvele yra dar vienas žingsnis, stiprinantis mūsų šalių nuolatinį bendradarbiavimą. Dabar ši partnerystė yra įprasminta ir konkrečiais energetikos projektais. Lietuva turi dideles atsinaujinančios energetikos plėtros ambicijas, smarkiai pažengė į priekį šioje srityje, tad siekia dalintis gerąja patirtimi su partnerėmis Rytuose“, – sako viceministrė L. Sabaitienė. 

Vystomojo bendradarbiavimo projekto metu Sakartvele įrengtos trys saulės elektrinės nuo karo nukentėjusių žmonių stovyklose – Prezeti, Tsilkani, Tserovani. Taip energija bus aprūpintos švietimo įstaigos, vandens tiekimo sistemos, viešojo naudojimo bei administraciniai pastatai. Šis projektas – tęstinis, pirmąją saulės elektrinę Prezeti gyvenvietėje Lietuvos rangovai įrengė 2018 m. Lietuviai su vietos gyventojais taip pat dalijosi savo žiniomis – organizavo mokymus, kaip jie galėtų savarankiškai apsirūpinti saulės energija. Projektai dalinai finansuoti Klimato kaitos programos lėšomis.

Vizito metu viceministrė susitiko su Sakartvelo Parlamento Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotoju Revaz  Arveladze, Sakartvelo Ekonomikos ir tvaraus vystymo viceministru David Tvalabeishvili, taip pat Europos investicinio banko Pietų Kaukazo regiono vadovu Maciej Czura, Jungtinių Tautų plėtros programos bei Jungtinių Valstijų vystymosi agentūros Sakartvele atstovais. Susitikimų metu viceministrė dar kartą išreiškė Lietuvos palaikymą Sakartvelui plėtojant atsinaujinančius energijos šaltinius, kovojant su klimato kaita. Taip pat buvo pristatyta geroji Lietuvos patirtis ir pasiekimai žaliosios energetikos srityje bei ateities tikslai.

Lietuva tvirtai ir nuosekliai remia ambicingą ES Rytų partnerystės politiką ir partnerių Rytuose, tarp jų ir Sakartvelo, siekį diversifikuoti energijos šaltinius ir kovoti su klimato kaita.