Lietuva - pavyzdys užtikrinant energetinį saugumą

Data

2015 11 19

Įvertinimas
0
Atlantic Council Summit_1.jpg

Lapkričio 18-20 dienomis energetikos ministras Rokas Masiulis dalyvauja Atlanto Tarybos energetikos ir ekonomikos viršūnių susitikime Stambule, Turkijoje. Viršūnių susitikime vykusių renginių metu ministras pristatė teigiamus pokyčius regione, pradėjus veikti suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalui Klaipėdoje, aptarė pasaulinės energetikos raidos kryptis bei svarbiausius ekonomikos ir politikos iššūkius.

Plenarinėje sesijoje apie pasaulinės SGD rinkos vystymąsi ministras R. Masiulis pristatė Lietuvos pasiekimus, užtikrinant energetinį saugumą šalyje ir regione. „Klaipėdos SGD terminalas yra energetinio saugumo garantas visoms Baltijos šalims, kuris įgauna regioninę svarbą. Be to, pradeda veikti regioninė dujų rinka. Estija jau pradėjo importuoti dujas iš Lietuvos, tai planuoja daryti ir kaimyninė Latvija. Remiantis paskutiniais Europos Komisijos skaičiavimais, dabar dujų kaina Lietuvoje yra trečia mažiausia Europos Sąjungoje, tuo tarpu, kai  prieš kelis metus buvome dar tarp brangiausiai už dujas mokančių šalių“, – sakė R. Masiulis.

Specialiai ministrams skirtoje sesijoje apie energetinio saugumo geopolitikos kaitą ,energetikos ministras R. Masiulis kalbėjo apie baigiamų statyti elektros jungčių į Lenkiją ir Švediją svarbą. Abiejose sesijose, kuriose pasisakė R. Masiulis, dalyviai sutiko, kad Lietuvos atvejis yra pavyzdys, kaip reikia spręsti energetines problemas.

Vizito Turkijoje metu ministras taip pat susitiko su ES energetikos ir klimato kaitos komisaru Migueliu A. Cañete bei JAV valstybės departamento Energetinių išteklių biuro vadovu ir tarptautinių reikalų koordinatoriumi Amosu J. Hochsteinu, kuriuos pakvietė į gruodžio mėnesį rengiamą oficialų Lietuvos elektros jungčių su Lenkija ir Švedija atidarymą.

Atlanto Taryba, įkurta 1961 metais, tapo forumu pasaulio lyderiams aptarti globalias energetikos, ekonomikos ir politikos problemas.  Šiais metais Stambule vykstančiame jau 7-ame Atlanto Tarybos energetikos ir ekonomikos viršūnių susitikime dalyvauja pasaulio politikos, tarptautinių korporacijų, nevyriausybinių organizacijų vadovai ir kiti lyderiai.  

 

Daugiau informacijos:

Birutė Jocaitė

Tel. 8 706 64870

Mob. tel. 8 684 53957

El.p. birute.jocaite@enmin.lt