Lietuva kartu su Nyderlandais ieškos ateities energetikos sprendimų

Data

2015 11 20

Įvertinimas
0
K_Fedirkos_nuotrauka_2.jpg

Kitą savaitę Vilniuje rengiamas pirmasis Lietuvos ir Nyderlandų dujų forumas. Jame abiejų šalių energetikos įmonės, politikai bei mokslininkai dalysis patirtimi, kaip plėtoti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) sektorių, ir ieškos būdų dar labiau sustiprinti energetinį saugumą Lietuvoje.

Lapkričio 23 dieną vyksiančiame forume savo patirtį SGD srityje pristatys Nyderlandų bendrovės „Royal Dutch Shell“ atstovas. Svečiai iš Nyderlandų taip pat pristatys savo šalyje veikiantį verslo, politikos formuotojų ir mokslo atstovų bendradarbiavimo modelius – SGD platformą ir Energetikos slėnį. Tokie modeliai apjungia skirtingų sričių specialistų žinias ir padeda priimti geriausius sprendimus, kurie suderina visuomenės bei privataus verslo interesus.

Forume pranešimus taip pat skaitys bendrovių „Klaipėdos nafta“, „Amber Grid“ ir „Litgas“ vadovai.

„Bendradarbiavimas yra raktas į sėkmę. Tik dalydamiesi geriausia praktika galime priimti geriausius sprendimus, būtinus kurti Lietuvos energetikos ateitį. Mums aktualus SGD panaudojimas viešajame transporte, suskystintųjų dujų išvežiojimas po atokesnius regionus. Šis forumas yra pirmas žingsnis kuriant tvirtą bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Nyderlandų energetikos sektorių“, - teigia energetikos ministras Rokas Masiulis.

Lietuvoje jau žengti pirmieji žingsniai kuriant SGD kompetencijų centrą. Klaipėdos universitetas kartu su „Klaipėdos nafta“ ir „Vakarų laivų gamykla“ ketina įkurti uostamiestyje SGD klasterį. Šiuos planus remia Energetikos bei Švietimo ir mokslo ministerijos.

 

Daugiau informacijos:

Mantas Dubauskas

Ministro patarėjas

Tel. 8 706 64812, mob. tel. 8 670 40074

El.p. mantas.dubauskas@enmin.lt