Kviečiame teikti pasiūlymus dėl informavimo apie energinio efektyvumo ženklinimą

Data

2015 12 01

Įvertinimas
0
energy-efficient-lighting.jpg

Energetikos ministerija šiandien paskelbė pirmąją viešą konsultaciją siekiant surinkti pasiūlymus, kaip vartotojai norėtų būti informuojami apie prekių energinio efektyvumo ženklinimo skalės pasikeitimą.

Energijos efektyvumo ženklinimas užtikrins galimybę vartotojams priimti informaciją apie gaminių energijos sąnaudas. Su energija susijusių gaminių energijos efektyvumas didinamas suteikiant vartotojams informacijos, kad jie galėtų tinkamai pasirinkti gaminius. Įvertinus Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2010/30/ES, nustatyta, kad reikia atnaujinti energijos vartojimo ženklinimo pagrindus siekiant padidinti jų veiksmingumą.

Europos Sąjunga yra įsipareigojusi sukurti pažangia klimato politika grindžiamą energetikos sąjungą. Energijos vartojimo efektyvumas yra esminis Europos Sąjungos 2030 m. klimato ir energetikos politikos elementas ir vienas svarbiausių energijos poreikio mažinimo veiksnių.

Teikti pasiūlymus/komentarus kviečiami Lietuvos gyventojai, buitinės ir kitos technikos, kuriai taikomi energijos efektyvumo ženklinimo reglamentai, prekybininkai ar kiti suinteresuoti asmenys iki 2016 m. birželio 31d.

Nuorodą į viešą konsultaciją rasite čia.

Šiuo metu privalomas energijos efektyvumo ženklinimas reglamentuotas daugiau kaip 25 prekėms ar jų grupėms. Daugiau informacijos – ženklinimo reglamentuose.