Konsultantai pateikė pasiūlymus dėl dujų infrastruktūros Baltijos šalyse

Data

2012 11 23

Įvertinimas
0
Konsultantai pateikė pasiūlymus dėl dujų infrastruktūros Baltijos šalyse
Konsultantai pateikė pasiūlymus dėl dujų infrastruktūros Baltijos šalyse
Europos Komisijos pasamdyti konsultantai Booz&Company atliko Baltijos šalims ir Suomijai būtinos dujų infrastruktūros (dujų jungčių, saugyklų, regioninio SGD terminalo) kaštų-naudos analizę ir pateikė siūlymus, kokia infrastruktūra šiame regione turėtų būti išplėtota iki 2030 metų.

Studijoje įvardyta, kad alternatyvus dujų tiekimas ir dujų tiekimo saugumas bus užtikrintas tuo atveju, jei bus įgyvendinti visi regionui būtini infrastruktūriniai projektai: Lietuvos–Lenkijos dujų jungtis, sustiprintos esamos ir nutiestos naujos jungtys tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos, nutiesta Estijos–Suomijos dujų jungtis ir įgyvendinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalų projektai. Regioninis SGD terminalas numatomas ilgalaikėje perspektyvoje ir galėtų pilnavertiškai funkcionuoti tik prieš tai sustiprinus dujų jungtis tarp šalių ir sukūrus visą kitą regionui būtiną dujų infrastruktūrą.

„Remiame Europos Komisijos siekį užtikrinti alternatyvų dujų tiekimo šaltinį Baltijos šalims per visos būtinos infrastruktūros plėtrą. Konsultantų parengta studija tik patvirtina, kad nedelsiant – nuo 2014 m. gruodžio – pradėsiantis veikti SGD terminalas Lietuvoje mažiausiais kaštais užtikrins konkurencingas dujų kainas ir tiekimo saugumą, nes iki tol jokie kiti alternatyvų dujų tiekimą užtikrinantys projektai dar nebus įgyvendinti“ – teigia energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

Energetikos ministro teigimu, studija taip pat rodo, kad SGD terminalo projekto įgyvendinimui pasirinkome geriausią technologinį sprendimą, kuris pilnai atitinka reikiamus regioninio SGD terminalo techninius parametrus, tačiau tiekimo saugumui ir konkurencingoms kainoms pasiekti būtina ne tik infrastruktūra, bet ir nuosavybės atskyrimas pagal ES Trečiąjį energetikos paketą.

Konsultantų Booz&Company parengta studija bus vertinama Europos Komisijos ir visų BEMIP šalių narių. Studijos duomenys bus naudojami siekiant nustatyti konkretų dujų infrastruktūros projektų įgyvendinimo eiliškumą taip sukuriant veiksmų planą alternatyviam ir konkurencingam dujų tiekimui regione sukurti.

Studiją galite rasti čia:
http://ec.europa.eu/energy/infrastructure/doc/20121123_lng_baltic_area_report.pdf