Kaitra didino elektros poreikį

Data

2015 08 10

Įvertinimas
0
Kaitra didino elektros poreikį
Kaitra didino elektros poreikį
Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje rugpjūčio 3-9 d. dienomis buvo 45,64 euro už megavatvalandę (EUR/MWh), t.y. 3 proc. didesnė nei ankstesnę savaitę. Pernai tuo pačiu laikotarpiu kaina šoktelėjo iki rekordinių 70,15 EUR/MWh ir buvo 54 proc. aukštesnė nei šiemet. 

Visoje „Nord Pool Spot“ sistemoje vidutinė praėjusios savaitės kaina buvo 8,28 EUR/MWh.

Praėjusią savaitę Lietuva importavo 69 proc. suvartotos elektros. 50 proc. energijos buvo importuota iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių.

Palyginti su ankstesne savaite, elektros poreikis iš trijų Baltijos šalių labiausiai augo Lietuvoje. Dėl karščių elektros vartotojai suvartojo 4 proc. daugiau elektros nei ankstesniu laikotarpiu. Gamyba Lietuvos vėjo elektrinėse mažėjo antrą savaitę iš eilės: praėjusią savaitę vėjas „pripūtė“ 60 proc. mažiau elektros energijos.
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas rugpjūčio 3-9 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 97 proc., Lietuvos–Latvijos – 41 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 66 proc.

Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama NordPoolSpot.com skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).

„Litgrid“ informacija