J. Neverovičius dalyvavo 5 – ajame Atlanto Tarybos Energetikos ir ekonomikos viršūnių susitikime

Data

2013 11 23

Įvertinimas
0
J. Neverovičius dalyvavo 5 – ajame Atlanto Tarybos Energetikos ir ekonomikos viršūnių susitikime
J. Neverovičius dalyvavo 5 – ajame Atlanto Tarybos Energetikos ir ekonomikos viršūnių susitikime
Lapkričio 22 d. energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius dalyvavo  5 – ajame Atlanto Tarybos (angl. Atlantic Council) Energetikos ir ekonomikos viršūnių susitikime Stambule (Turkija). Susitikime ministras pabrėžė pasitikėjimo tarp valstybių plėtojant tarpusavyje susijusias energetikos sistemas svarbą siekiant tvaraus ekonomikos augimo.

Ministras susitikimo dalyviams pristatė vieną pagrindinių Lietuvos pirmininkavimo prioritetų – siekį užbaigti ES energijos vidaus rinką 2014 m. ir panaikinti egzistuojančias energetines salas iki 2015 m. Anot J. Neverovičiaus, funkcionuojanti bendra ES energijos rinka yra būtina sąlyga siekiant užtikrinti energijos tiekimo saugumą ir palankias kainas vartotojams, tačiau labai svarbus ir bendradarbiavimas su išorės partneriais bei bendrų taisyklių taikymas pasauliniu mastu. Kalbėta ir apie Baltijos regione vykdomus projektus ir jų įtaką valstybių ekonomikai.

Diskutuojant ES temomis, pagrindine tema tapo Ukrainos sprendimai ir motyvai, lėmusieji Ukrainos ir Europos Sąjungos Asociacijos sutarties pasirasymo proceso sustabdymą. Ministras pažymėjo, kad nors šiandien kalbėdami apie Ukrainos sprendimus visi tai vadiname „dideliu nusivylimu“, tačiau akivaizdus Rusijos spaudimas gali turėti tik trumpalaikį efektą. Ukraina jau nuėjo ilgą kelią, siekdama tapti asocijuota Europos Sąjungos nare ir šių siekių taip lengvai neišsižadės.

Atlanto Taryba, įkurta 1961 m., tapo forumu pasaulio lyderiams aptarti globalias problemas. Atlanto tarybos aukšto lygio energetikos ir ekonomikos susitikimuose jau penktus metus iš eilės dalyvauja pasaulio politikos, tarptautinių korporacijų, nevyriausybinių organizacijų ir kiti lyderiai iš daugiau nei 40 valstybių. Susitikimuose aptariami svarbiausi energetikos, ekonomikos, politikos ir kiti klausimai.

Daugiau informacijos apie  viršūnių susitikimą galima rasti http://www.acsummit.org/.