Ispanijos ir Lietuvos prioritetai sutampa

Data

2013 10 29

Įvertinimas
0
Ispanijos ir Lietuvos prioritetai sutampa
Ispanijos ir Lietuvos prioritetai sutampa

Šiandien energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius susitiko su Ispanijos užsienio reikalų ministru José Manuel García-Margallo. Susitikime ministrai aptarė energijos išteklių tiekimo, energetikos infrastruktūros klausimus, Lietuvos Pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetus ir eigą, Lietuvos įgyvendinamus strateginius energetikos projektus ir šalių bendradarbiavimo galimybes.

Pristatydamas pasiektus Lietuvos pirmininkavimo rezultatus J. Neverovičius pabrėžė, jog Lietuva deda visas pastangas kad būtų pasiekta pažanga ES energijos vidaus rinkos užbaigimo ir išorinės energetikos politikos dimensijos stiprinimo klausimais. Pirmininkavimo raportai, kuriuose Lietuva įvertins šią pažangą ir pasiūlys tolimesnius žingsnius, bus pristatyti Energetikos ministrų taryboje gruodžio 12 d.

Ministras pažymėjo, kad tiek Lietuva, tiek Ispanija susiduria su panašiais iššūkiais sprendžiant energetikos infrastruktūros klausimus. Dar vienas svarbus tarpinis žingsnis ES energijos vidaus rinkos užbaigimo link bus žengtas lapkričio 4-5 d. Vilniuje vyksiančioje aukšto lygio konferencijoje, kur bus pristatytas ES Komisijos sudarytas ES bendro intereso projektų sąrašas. Šio sąrašo įgyvendinimas taps svarbiu postūmiu ES energetikos infrastruktūros plėtojimui ir „energetinių salų“ panaikinimui, o tai aktualu tiek Ispanijai, tiek ir Baltijos valstybėms.

Susitikime taip pat buvo aptartas Lietuvos suskystintų gamtinių dujų terminalo projektas. Anot energetikos ministro, šis projektas įgyvendinamas sklandžiai ir be vėlavimų, todėl, kaip ir planuota, laivas-saugykla Klaipėdos uostą pasieks laiku, o pats terminalas pradės veikti jau 2014 m. pabaigoje. Ispanijos pusė išreiškė susidomėjimą bendradarbiavimu su Lietuva tiekiant suskystintas gamtines dujas.

Taip pat J.M. García-Margallo domėjosi Lietuvos atsinaujinančių energijos išteklių sektoriumi ir galimybėmis Ispanijos verslui investuoti šioje srityje. Anot J. Neverovičiaus, atsinaujinantys energijos ištekliai Lietuvoje, kaip ir visoje ES, yra sparčiai auganti prioritetinė sritis, todėl investicijos į šį sektorių augs ir bus skatinamos, tačiau tai turi būti daroma užtikrinant kaip įmanoma didesnį šio sektoriaus konkurencingumą nesukeliant papildomos naštos vartotojams.

Susitikime sutarta tęsti bendradarbiavimą keičiantis patirtimi ministerijos ir įmonių lygmenyje ir sprendžiant aktualius ES darbotvarkės klausimus.