Helsinkyje viceministras pristatė svarbius Lietuvai energetikos projektus

Data

2017 12 12

Įvertinimas
0
Satunas_Helsinkis_01.jpg

Gruodžio 11 d. energetikos viceministras Simonas Šatūnas lankėsi Helsinkyje, kur susitiko su Suomijos Ministro Pirmininko patarėjais, Ekonomikos bei Užsienio reikalų ministerijų pareigūnais. Vizito metu buvo aptarti svarbiausi strateginiai Baltijos regiono energetikos srities klausimai.

Susitikimų su Suomijos pareigūnais metu, S. Šatūnas pristatė Baltijos šalių pasirengimą elektros sistemų sinchronizacijos su Europos kontinentiniais tinklais. Viceministras pabrėžė, kad šis projektas ne tik yra gyvybiškai svarbus viso Baltijos regiono energetiniam saugumui, bet ir prisideda prie ES Energetinės sąjungos kūrimo tikslų.

Viceministras taip pat priminė kolegoms iš Suomijos apie grėsmes, kurias regionui kelia Baltarusijoje, nesilaikant branduolinės saugos bei aplinkosaugos reikalavimų, statoma Astravo atominė elektrinė (AE).

„Astravo AE statyba – ilgalaikė grėsmė visam regionui. Iki šiol Tarptautinės atominės energetikos agentūros ekspertai nėra atlikę šios elektrinės statybų aikštelės parinkimo vertinimo. Tikimės, kad tarptautinė bendruomenė pasieks, kad pagaliau šis vertinimas bus atliktas. Suomija bei jos atominės energetikos priežiūros agentūros veikla yra puikus pavyzdys kaip turi būti statomi tokie objektai,“ – sakė S. Šatūnas.

Susitikimų metu viceministras Suomijos pareigūnus taip pat supažindino su Ignalinos atominės elektrinės (AE) uždarymo darbų eiga – pastaraisiais metais pasiekta pažanga bei tolimesniais eksploatacijos nutraukimo darbais.

„Džiaugiamės, kad Europos Komisija (EK) teigiamai įvertino Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo procesą ir tikimės, kad su EK finansine pagalba bei vadybine priežiūra, 2038 m. Lietuva sėkmingai užbaigs šį europinį projektą“, – kalbėjo S. Šatūnas.