ES energetikos rinka turi būti demonopolizuota ir depolitizuota

Data

2012 12 03

Įvertinimas
0
ES energetikos rinka turi būti demonopolizuota ir depolitizuota
ES energetikos rinka turi būti demonopolizuota ir depolitizuota

Šiandien Briuselyje vykstančioje Energetikos taryboje, diskusijoje dėl Europos Sąjungos vidaus energetikos rinkos ateities, Lietuvos energetikos ministras sakė, kad Europa privalo įgyvendinti Trečiąjį vidaus energetikos paketą. 

"Tai yra efektyviausias būdas leisti konkurencijai išspręsti vertikaliųjų monopolijų klausimą bei vienintelis kelias užsitikrinti realias tiekimo alternatyvas" - pabrėžė energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

A. Sekmokas Europos Komisijai ir savo kolegoms priminė, jog siekiant, kad 2014 metai taptų ES vidaus energetikos rinkos užbaigimo data, turi būti atlikti bent du svarbiausi darbai.

Visų pirma, Baltijos šalių sinchroniniam darbui su europine kontinentine elektros sistema užtikrinti reikalingi tęstiniai ir neatidėliotini veiksmai. Sinchronizacija - vienintelis tinkamas visavertės Baltijos šalių integracijos į ES sistemą būdas. Be to, tai racionalus sprendimas užtikrinant energijos mainus tarp Rytų ir Vakarų elektros energetikos sistemų.

Antra, naikinant energijos salas ir kuriant vidaus energetikos rinką labai svarbi yra infrastruktūra. Iki 2014 metų pabaigos Lietuva baigs įgyvendinti visišką nuosavybės atskyrimą dujų sektoriuje. Tai būtina sąlyga, leisianti įgyvendinti suskystintų gamtinių dujų terminalo projektą Klaipėdoje bei, pastačius kitą reikalingą dujų infrastruktūrą, sujungti Lietuvą su ES. Visa tai sudarys sąlygas Lietuvos vartotojams rinktis pigiausią alternatyvą.

Anot Arvydo Sekmoko, "ES energetikos rinka turėtų būti demonopolizuota ir depolitizuota. Tokia yra mūsų bendrosios ES energetikos politikos vizija".