ES energetikos politikos tikslai įgauna konkrečius instrumentus

Data

2013 11 07

Įvertinimas
0
ES energetikos politikos tikslai įgauna konkrečius instrumentus
ES energetikos politikos tikslai įgauna konkrečius instrumentus
Šiandien Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius dalyvavo įtakingos Briuselio nevyriausybinės organizacijos „Friends of Europe“ (liet. „Europos draugai“) organizuotame aukšto lygio susitikime „Europos energetikos apžvalga: ar judame teisinga kryptimi?“ (angl. „Europe's energy outlook: Heading in the right direction?“). Susitikime ministras kalbėjo apie ES energijos vidaus rinkos užbaigimo svarbą ir pristatė Vilniuje vykusios konferencijos energetikos infrastruktūros tema diskusijų rezultatus.

„Prieš pora metų Europos Vadovų Tarybos numatytiems ES vidaus energijos rinkos sukūrimo ir ES energijos salų panaikinimo tikslams šiuo metu jau turime konkrečius instrumentus. Dabar jau kalbame ne apie tai, ką turėtume padaryti ES vidaus energijos rinkai sukurti ir energijos saloms panaikinti, bet ieškome konkrečių būdų kaip tai padaryti. Vienas iš šių instrumentų – Europos Komisijos paskelbtas ES bendro interesų projektų sąrašas oficialiai buvo pristatytas Vilniuje vykusioje konferencijoje vos prieš porą dienų. Šio sąrašo projektų įgyvendinimas – tiesioji integruotos ES energijos vidaus rinkos link“ – pabrėžė J. Neverovičius.

Anot ministro, Lietuva iš savo ir regiono šalių patirties mato, kad konkurencinga ES vidaus energijos rinka gali būti sukurta tuo atveju, jei turėsime diversifikuotą energijos išteklių gamybą ir jungtis, kuriomis šia energija būtų galima prekiauti tarp regiono šalių. Tiek elektros, tiek dujų rinkos, o galiausiai ir elektros energijos gamyba turėtų būti europeizuotos, tačiau pirmiausia turime užtikrinti kad šios rinkos efektyviai funkcionuotų regionuose.

Friends of Europe – 1999 metais įkurta nevyriausybinė organizacija, vienijanti įvairių sričių įtakingų ES organizacijų atstovus, Europos Parlamento narius, valstybių narių Vyriausybių atstovus, kitas nevyriausybines organizacijas, verslo ir pilietinės visuomenės atstovus. Šios organizacijos tikslas – analizuoti ir nušviesti svarbiausius ES ir globalios politikos iššūkius bei organizuoti diskusijas dėl ES ateities.