ES energetikos ministrų dėmesio centre – investicijos į energetiką

Data

2015 09 24

Įvertinimas
0
EFSI.jpg

„Lietuva sveikina Europos strateginių investicijų fondo įsteigimą. Manome, kad tai gali paskatinti investicijas visoje Europos Sąjungoje. Lietuva turi nemažai energetikos infrastruktūros ir energetinio efektyvumo didinimo projektų, kurių finansavimą tokie instrumentai kaip EFSI galėtų palengvinti. Ypač palaikome EFSI papildomumo aspektą, kuris užtikrina visų ES finansinių instrumentų sinergiją, kai dideliems infrastruktūros projektams gavus ES paramą dėl trūkstamos dalies finansavimo galima kreiptis į EFSI fondą“, - ministrų susitikime kalbėjo energetikos ministras Rokas Masiulis.

Tarp projektų, kuriems galėtų būti pritrauktas papildomas finansavimas per EFSI fondą, yra viešųjų pastatų renovavimas, gatvių apšvietimo modernizavimas, taip pat – Lietuvos-Lenkijos dujų jungtis (GIPL).

Dvišaliuose R. Masiulio susitikimuose su Europos Komisijos viceprezidentu Energetikos Sąjungai Marošu Šefčovičiumi bei ES energetikos ir klimato kaitos komisaru Migueliu Arias Cañete aptarti GIPL projekto įgyvendinimo, Baltijos šalių sinchronizacijos su kontinentinės Europos elektros tinklais bei kiti aktualūs klausimai. Susitikime su EK viceprezidentu M. Šefčovičiumi apžvelgta ES pažanga kuriant Energetikos Sąjungą ir konkrečiai Lietuvos energetikos sektoriaus vertinimas, kurį EK planuoja pateikti kartu su Energetikos Sąjungos ataskaita lapkričio pabaigoje.   

Daugiau informacijos –

Mantas Dubauskas
Ministro patarėjas
Tel. 8 706 64812, mob. tel. 8 670 40074
El.p. mantas.dubauskas@enmin.lt