Energetikos ministras R. Masiulis: „Šiandien galime pagrįstai didžiuotis, kad esame stipri šalis“

Data

2015 12 14

Įvertinimas
0
BFL_8055.jpg

Šiandien, gruodžio 14 d., Lietuvos ir kaimyninių valstybių vadovai simboliškai įjungė tarptautines „LitPol Link“ ir „NordBalt“ elektros jungtis. Šios jungtys yra didžiausia investicija į Lietuvos elektros sistemą nuo nepriklausomybės atkūrimo.

Iškilmingoje ceremonijoje Valdovų rūmuose jungtis simboliškai įjungė Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, energetikos ministras Rokas Masiulis, Europos Komisijos narys Vytenis Povilas Andriukaitis, Latvijos premjerė Laimdota Straujuma, Estijos premjeras Taavi Rõivas, Lenkijos vicepremjeras Mateuszas Morawieckis, Švedijos energetikos ministras Ibrahimas Baylanas.

„Šie metai Lietuvai prasidėjo labai simboliškai – savo rankose laikėme eurų banknotus, kuriuos dabar jau beveik metus vadiname savo valiuta. Prisiminkime, kas pavaizduota ant eurų banknotų. Tiltai, kurie jungia mūsų šalį su stipriomis ir patikimomis Europos partnerėmis. Metus baigiame taip pat simboliškai – atidarome du naujus tiltus, kurie sujungs Lietuvą su mūsų partneriais ir draugais Lenkija bei Švedija“, - kalbėjo energetikos ministras R. Masiulis.

Naujosios elektros jungtys ne tik padidins energetinį saugumą regione, bet ir duos apčiuopiamos ekonominės naudos visiems vartotojams. Kitąmet prognozuojamas elektros kainų mažėjimas. R. Masiulio teigimu, tai geriausias įrodymas, kad sutelktos pastangos padeda įveikti kliūtis ir galiausiai užtikrina teigiamą rezultatą.

„Šiandien galime pagrįstai didžiuotis, kad esame stipri šalis. Nuo pat pirmųjų nepriklausomybės dienų buvome stiprūs. Kai mus gąsdino ekonomine blokada, mes neišsigandome. Kai mus bandė gniuždyti dujų kainomis, mes sukūrėme konkurenciją rinkoje. Kai mus vadino energetinėmis salomis, mes statėme tiltus. Jei šiandien dar kas nors norės vadinti mus sala, turės pridurti: tai sala, kurią su partneriais jungia platūs ir patikimi tiltai“, - pridūrė energetikos ministras R. Masiulis.

Ministras taip pat paragino pasiekus puikių rezultatų nesustoti pusiaukelėje. Jau šiandien reikia ruoštis likusiam paskutiniam, bet labai svarbiam žingsniui visiškai užsitikrinti energetinį saugumą – Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais.

Naujoji 500 MW elektros jungtis „LitPol Link“ pirmą kartą istorijoje sujungia Lietuvos bei Lenkijos elektros sistemas ir sudaro sąlygas elektrai tekėti iš Vakarų į Baltijos šalis, ir atvirkščiai. Projektą nuo 2008 metų įgyvendino Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo sistemos operatoriai „Litgrid“ ir PSE.

Elektros kabelis „NordBalt“ tarp Lietuvos ir Švedijos yra viena ilgiausių povandeninių jungčių pasaulyje. Projektą kartu įgyvendina Lietuvos ir Švedijos elektros perdavimo sistemos operatoriai „Litgrid“ ir „Svenska kraftnät“.

Abi jungtys yra Baltijos jūros regiono valstybių energijos rinkų sujungimo plano (BEMIP) dalis. Pagal šį planą, sukūrus tinkamą energetikos infrastruktūrą Baltijos jūros regione tolimesnis žingsnis būtų Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais.

 

Daugiau informacijos –

Mantas Dubauskas

Ministro patarėjas

Tel. 8 706 64812, mob. tel. 8 670 40074

El.p. mantas.dubauskas@enmin.lt