Energetikos ministerija ruošiasi arbitražo sprendimo anuliavimo procedūroms

Data

2016 09 09

Įvertinimas
0
Michael_Coghlan.jpg
Nuotrauka: Michael Coghlan

Vyriausybė įgaliojo Energetikos ministeriją atlikti visus veiksmus siekiant ginti valstybės interesus ir anuliuoti Stokholmo arbitražo sprendimą dėl Lietuvos ieškinio bendrovei „Gazprom“.

Birželio 22 d. Arbitražo institutas prie Stokholmo prekybos rūmų (Stokholmo arbitražas) paskelbė sprendimą byloje, kurioje Lietuva reikalavo Rusijos bendrovės „Gazprom“ atlyginti žalą, patirtą dėl taikytos neteisingos dujų kainos.

Arbitražo sprendime teigiama, kad „Gazprom“ valdydama „Lietuvos dujų“ akcijas ir tuo pačiu metu tiekdama dujas Lietuvai, turėjo interesų konfliktą. Žalai apskaičiuoti buvo pasitelkti ekspertai, kurie naudojo sudėtingus ekonominius modelius, vertinusius teisingą dujų kainų lygį Lietuvoje bei alternatyvių energijos išteklių kainų dinamiką. Dėl sudėtingo įrodinėjimo proceso bei duomenų gausos arbitražas nesiryžo įvardyti Lietuvai padarytos žalos. 

Po arbitražo sprendimo vienintelė galimybė toliau ginti savo interesus – kreiptis į Švedijos teismą, kad šis anuliuotų arbitražo sprendimą. Rugpjūčio pabaigoje Vyriausybė įgaliojo Energetikos ministeriją tą padaryti. Pareiškimas teismui turi būti pateiktas iki rugsėjo 22 dienos. Tai bus padaryta baigus pirkimo procedūras ir pasirašius sutartį su teisinių paslaugų teikėjais.
 

Daugiau informacijos – 
Mantas Dubauskas
Ministro patarėjas
Tel. 8 706 64812, mob. tel. 8 670 40074
El.p. mantas.dubauskas@enmin.lt