header image

Energetikos ministerija pristatys ilgalaikio galių mechanizmo ir sisteminių paslaugų Lietuvoje koncepcijas

Data

2019 02 01

Įvertinimas
0
bosnia-2471037_1920.jpg

Vasario 5 d. Energetikos ministerija kviečia į viešąją diskusiją, kurios metus bus pristatytos ilgalaikio galių mechanizmo bei sisteminių paslaugų koncepcijos. Tai pirmasis viešųjų konsultacijų su suinteresuotomis šalimis etapas, kurio metu gautos pastabos ir pasiūlymai bus vertinami, formuojant galutinius pasiūlymus dėl ilgalaikių galių mechanizmo sukūrimo Lietuvoje ir sisteminių paslaugų koncepcijų.

Ilgalaikio galių mechanizmo siūlomą koncepciją Lietuvoje pristatys FTI France SAS („Compass Lexecon“) – konsultacinė bendrovė, dalyvavusi diegiant galios mechanizmus Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Belgijoje, Italijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Slovėnijoje, Austrijoje ir Lenkijoje. Koncepcijos pristatymas ir diskusija vyks anglų kalba.

Ilgalaikis galių mechanizmas – tai priemonė, skirta elektros energetikos sistemos adekvatumui užtikrinti ir investicijoms į elektros gamybos pajėgumus paskatinti. Šis mechanizmas sudarys sąlygas patikimai prieinamai, lanksčiai ir greitai pasileidžiančiai elektros energijos gamybai užtikrinti.

Parengta koncepcija padės Lietuvai pasirinkti tinkamiausią ilgalaikio galių mechanizmo modelį ir apibrėžti jo etapus bei numatyti visų dalyvaujančių šalių atsakomybes, parengiant atitinkamus teisėkūros pokyčius. Koncepcijoje taip pat įvertinti tokio modelio įgyvendinimo kaštai.

Pristatant sisteminių paslaugų koncepciją, bus aptarti ilgojo laikotarpio pokyčiai sisteminių paslaugų rinkoje, susiję su Europos elektros tinklo kodeksų įgyvendinimu. Ilgalaikio galių mechanizmo paskatinti nauji elektros gamybos pajėgumai prisidės vystant sisteminių paslaugų rinką bei padės užtikrinti sklandžią atsinaujinančių energijos išteklių integraciją.

Vienas svarbiausių elektros energetikos sektoriaus vystymo principų, nustatytų 2018 metais patvirtintoje Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje – mažinti energetinę priklausomybę nuo elektros energijos importo, skatinant subalansuotas investicijas į vietinių patikimų ir konkurencingų pajėgumų plėtrą.

Renginio data: 2019 m. vasario 5 d., 9 val.

Renginio vieta: Energetikos ministerija, Gedimino pr. 38, 212 salėje.

Registruotis į viešąją diskusiją galima elektroniniu paštu: [email protected]