Elektros tiltą „LitPol Link“ sujungsiančiose Elko ir Alytaus transformatorių pastotėse vyksta intensyvūs darbai

Data

2014 08 08

Įvertinimas
0
Elektros tiltą „LitPol Link“ sujungsiančiose Elko ir Alytaus transformatorių pastotėse vyksta intensyvūs darbai
Elektros tiltą „LitPol Link“ sujungsiančiose Elko ir Alytaus transformatorių pastotėse vyksta intensyvūs darbai

Rugpjūčio 7-8 dienomis energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius lankosi transformatorių pastotėse Alytuje ir Lenkijos mieste Elke bei dalyvauja susitikimuose su projekto rangovais. Per šias pastotes Lietuvos ir Lenkijos elektros energetikos sistemas sujungs elektros jungtis „LitPol Link“.

„Nepaisant įtemptų darbo grafikų, transformatorių pastotės Alytuje ir Elke rekonstruojamos sėkmingai. Nors dabartinis projekto įgyvendinimo etapas yra sudėtingiausias iš visų iki šiol buvusių, tačiau statybos vyksta nuosekliai ir pagal planą, kas leidžia manyti, kad ir 2015 metais prasidėsiantis intensyviausias etapas vyks sklandžiai ir projektas bus užbaigtas laiku“, – sako energetikos ministras.

Alytaus pastotėje 110 kV skirstyklos dalis jau rekonstruota, dabar vyksta skirstyklos 330 kV dalies rekonstrukcija: baigti montuoti portaliniai pamatai, atlikta 70 proc. metalo konstrukcijų montavimo darbų, sumontuota dalis jungtuvų, srovės ir  įtampos transformatorių, kiti įrenginiai.

Būsimoji elektros perdavimo linija tarp Alytaus ir Elko bus pirmoji 400 kV linija Lietuvoje. Jau surinktas ketvirtadalis iš 150-ties linijos atramų, įrengti pamatai 45-ioms atramoms.

Transformatorių pastotės abiejuose elektros jungties galuose yra vienas iš trijų svarbiausių elementų, sudarančių elektros jungtį su Lenkija. Kiti du – nuolatinės srovės intarpas Alytuje ir aukštos įtampos elektros perdavimo oro linija, kurios bendras ilgis – 163 kilometrai.
 
„LitPol Link“ yra europinės reikšmės energetikos projektas, kurio įgyvendinimas yra svarbus ne tik Lietuvai ir Lenkijai, bet ir visoms BEMIP sutartį 2009 m. pasirašiusioms Baltijos jūros regiono valstybėms.

2013 metų spalio mėn. Europos Komisija (EK) patvirtino Bendrojo intereso projektų (Projects of Common Interest, PCI) sąrašą, „LitPol Link“ yra šiame sąraše kaip svarbus regioninis energetikos projektas. PCI sąrašo projektams finansuoti EK yra numačiusi 5,1 mlrd. eurų pagal Europos infrastruktūros tinklų priemonę (Connecting Europe Facility, CEF).

Galinga elektros jungtis „LitPol Link“ sujungs Lietuvos ir Lenkijos energetikos sistemas, sustiprins mūsų šalies energetinę nepriklausomybę, prisidės kuriant bendrą Europos Sąjungos elektros rinką ir didins energijos tiekimo patikimumą.

Elektros jungtį stato Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ ir Lenkijos elektros tinklų operatorius „PSE“. Statybų darbus planuojama baigti 2015 m. gruodį.