Elektros kainos kreivė biržoje šventinėmis dienomis slinko žemyn

Data

2014 12 30

Įvertinimas
0
Elektros kainos kreivė biržoje šventinėmis dienomis slinko žemyn
Elektros kainos kreivė biržoje šventinėmis dienomis slinko žemyn
Kalėdinių švenčių savaitę, gruodžio 22-28 dienomis, elektros energijos kainą „Nord Pool Spot“ biržoje Lietuvos prekybos zonoje tirpdė nedarbo dienos ir beveik dešimtadaliu sumažėjusi elektros paklausa Baltijos šalyse. Praėjusią savaitę vidutinė didmeninė elektros kaina siekė 13,8 cento už kilovatvalandę – tai 10 proc. mažiau nei ankstesniąją savaitę.

Sekmadienį, gruodžio 28 d., dėl sugedusios turbinos vienoje Švedijos atominių elektrinių sumažėjo elektros energijos pasiūla Švedijos III kainos zonoje.  Ši zona yra jūriniu kabeliu sujungta su Suomija, todėl poveikis buvo stipriai juntamas Suomijos, o kartu ir Baltijos šalių kainų zonose, kur kaina  vienai dienai pakilo daugiau nei 2 kartus.

Tris ketvirtadalius suvartotos elektros energijos Lietuva importavo beveik vienoda dalimi iš Šiaurės šalių ir Rusijos. Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai zonoje gruodžio 22 –28 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 92 proc., Lietuvos–Latvijos – 35 proc., Lietuvos–Karaliaučiaus –96 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 16 proc.

Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama NordPoolSpot puslapyje, skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).

AB „Litgrid“ informacija