EK užsakyta ir parengta studija Lietuvos SGD terminalo projektą vertina teigiamai

Data

2012 11 29

Įvertinimas
0
EK užsakyta ir parengta studija Lietuvos SGD terminalo projektą vertina teigiamai
EK užsakyta ir parengta studija Lietuvos SGD terminalo projektą vertina teigiamai

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas teigia esąs nustebintas dėl paskirtojo premjero Algirdo Butkevičiaus pasisakymo. Būsimasis Vyriausybės vadovas vakar pareiškė, kad Europos Komisija Klaipėdoje statomą suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą įvertino „vos ne kaip netinkamą“.

„Prieš pateikdamas tokias įžvalgas, A.Butkevičius turėtų tinkamai susipažinti su studija, kurios išvadomis jis neva remiasi.

Studijoje aiškiai įvardyta, kad Lietuvos SGD terminalo projektas yra pats pigiausias ir greičiausiai įgyvendinamas lyginant su kitais analizuotais terminalų projektais regione. Palyginimui – pagal Europos Komisijos konsultantų taikytą skaičiavimo metodiką, SGD terminalo projekto Lietuvoje kaštai būtų daugiau nei 100 milijonų eurų mažesni nei kitų galimų terminalų, kurie realiai galėtų būti įgyvendinti daug vėliau nei 2014 metais“, - kalbėjo A.Sekmokas.

Kitas labai svarbus dalykas – studijoje konstatuojama, kad ekonomiškai naudingiausias pasirinkimas būtų plaukiojanti suskystintų gamtinių dujų saugykla su išdujinimo įrenginiu (angl. FSRU), kuri turėtų būti pajėgi kasmet patiekti į sistemą 4 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų. Kaip tik tokių pajėgumų FSRU laivas buvo užsakytas Klaipėdos terminalui.

Laivo statybos darbai Pietų Korėjoje esančioje laivų statykloje „Hyundai Heavy Industries Co., Ltd“ jau įsibėgėjo ir netgi 3 mėnesiais lenkia numatytą grafiką. Planuojama, jog visas reikalingas plieno konstrukcijai kiekis – apie 25 000 tonų – bus pagamintas iki metų pabaigos. Į Klaipėdos uostą šis laivas atplauks 2014 metų antroje pusėje.

„Tiek ekonominiais, tiek technologinias parametrais Klaipėdos terminalas atitinka regioniniam terminalui keliamus reikalavimus“, - sakė A.Sekmokas.