Draudžiama naudoti dujų balionus aukštesniuose kaip du aukštai pastatuose

Data

2015 09 16

Įvertinimas
0
11535oolivukq16.jpg

Siekdama užtikrinti buitinių dujų vartotojų saugumą, Valstybinė energetikos inspekcija prie Energetikos ministerijos informuoja, kad draudžiama įrengti ir naudoti dujų balionų įrenginius aukštesniuose kaip dviejų aukštų gyvenamosios paskirties pastatuose.

Dujų sistemų pastatuose įrengimo taisyklėse nustatyta, kad gyvenamosios paskirties daugiabučių ir visuomeninės paskirties pastatų, kuriuose įrengiami dujų balionų įrenginiai, aukštingumas gali būti iki 2 aukštų imtinai, o patalpose įrengiamą dujų balionų įrenginį gali sudaryti ne didesnės kaip 50 l talpos vienas balionas arba ne didesnės kaip 30 l talpos du balionai.

Aukštesniuose kaip 2 aukštų pastatuose įrengti, keisti ir eksploatuoti 50 l ir didesnės talpos dujų balionus – draudžiama. Taip pat draudžiama įrengti dujų balionų įrenginius gyvenamosios paskirties pastatų gyvenamuosiuose kambariuose, rūsiuose ir patalpose, jei jų grindų altitudė yra žemiau žemės lygio, patalpose, kuriose nėra natūralaus apšvietimo. Be to, gyvenamosios paskirties daugiabučiuose pastatuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei patalpose draudžiama įrengti dujų balionų įrenginį be apsaugos vožtuvo, suveikiančio gaisro atveju.

Atkreiptinas dėmesys, kad už patikimą ir saugų dujų balionų eksploatavimą bei jų reikiamą būklę yra atsakingi šių prietaisų savininkai (nuomininkai). Jie privalo laikytis Dujų sistemų pastatuose įrengimo taisyklių ir Suskystintų naftos dujų sistemų eksploatavimo taisyklių bei Dujų baliono eksploatavimo atmintinėje, kuri įteikiama dujų baliono pirkimo vietoje, nurodytų reikalavimų.

VEI informacija