header image

BEMIP aukšto lygio grupės susitikime aptarta Baltijos šalių integracija į ES elektros ir dujų sistemas

Data

2016 11 22

Įvertinimas
0
european-commission.jpg

Pirmadienį (lapkričio 21 d.) Briuselyje vykusiame BEMIP aukšto lygio grupės susitikime aptartas Baltijos valstybių sinchronizacijos su Europiniais tinklais projektas ir Lenkijos – Lietuvos dujotiekio (GIPL) įgyvendinimo pažanga.

Susitikimo metu pristatyta šiuo metu Jungtinio tyrimų centro atliekamos studijos pažanga. Jungtinis tyrimų centras atlieka Baltijos valstybių sinchronizacijos su ES tinklais scenarijų palyginimo studiją, kurioje analizuojamos Baltijos valstybių sinchroninio veikimo su ES tinklais alternatyvos – su Šiaurės šalimis, Kontinentinės Europos tinklais arba savarankiškoje atskiroje sinchroninėje zonoje. Ši analizė atliekama siekiant pasirinkti Baltijos valstybių sinchronizacijos su Europos tinklais scenarijų, atsijungus nuo bendros su Rusija ir Baltarusija IPS/UPS elektros sistemos, kuriai šiuo metu priklauso Baltijos valstybės.  

Susitikimo metu Lenkijos atstovai pristatė GIPL projekto įgyvendinimo pažangą, techninius projekto pakeitimus ir patvirtino savo įsipareigojimą šį projektą įgyvendinti iki 2021 m. pabaigos.

„Projektą įgyvendinantys perdavimo sistemų operatoriai, valstybės ir Europos Komisija turi dėti visas pastangas, kad projektas būtų įgyvendintas per trumpiausią laiką, nes Lenkijos – Lietuvos dujų jungtis yra viena iš esminių sąlygų pilnai veikiančiai dujų rinkai Baltijos valstybėse užtikinti ir šių valstybių infrastruktūrai su kontinentinės Europos dujotiekiais sujungti“ – susitikime teigė Lietuvai atstovavęs Energetikos viceministras Aleksandras Spruogis.