Energetikos viceministras Albinas Zananavičius rugpjūčio 8–9 d. dalyvavo Baltijos Ministrų Tarybos vyresniųjų energetikos pareigūnų komiteto susitikimuose Palangoje. Susitikimų metu aptarti nacionaliniai energetikos ir klimato planai, energetikos infrastruktūros saugumo klausimai, pasikeista nuomonėmis apie regioninį bendradarbiavimą.
Komiteto posėdyje Lietuva pristatė atnaujintą Nacionalinę energetinės nepriklausomybės strategiją. „Artimiausiais dešimtmečiais mūsų laukia didžiulis iššūkis – visiškai pereiti prie klimatui neutralių energijos šaltinių, kurie pakeistų beveik visą šiuo metu naudojamą iškastinį kurą, o elektra taptų pagrindiniu energijos šaltiniu. Todėl iš esmės keisis mūsų energijos gamyba, perdavimas ir vartojimas. Dekarbonizacijos pastangos ir regioninės tendencijos suteikia galimybę Lietuvai ir visoms Baltijos šalims, todėl norime pasinaudoti šiomis galimybėmis ir visiškai iš naujo apibrėžti savo energetikos sistemą“, – kalbėjo energetikos viceministras A. Zananavičius.
Lietuva išsikėlė ambicingus strateginius tikslus – iki 2050 m. siekia tapti energetiškai nepriklausoma ir savarankiška. Energetikos pertvarka atvers naujas galimybes – tiek pramonės augimą jau veikiančiuose sektoriuose, kurie galėtų pasinaudoti naujomis žaliosiomis technologijomis, tiek paskatins naujų pramonės šakų kūrimąsi Lietuvoje.
Susitikimo darbotvarkėje buvo aptarti ypatingos svarbos energetikos infrastruktūros apsaugos ir atsparumo klausimai regione. „Energetikos sektoriaus įmonių energetikos objektų fizinės apsaugos reikalavimai turi būti nuolat peržiūrimi ir atnaujinami, siekiant pagerinti nacionaliniam saugumui svarbių objektų ir turto apsaugą“, – sakė viceministras.
Susitikimo dalyviai taip pat apsilankė Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laive-saugykloje „Independence“.
Atnaujinimo data: 2024-08-09
Skirtos stipendijas energetikos studijas pasirinkusiems VILNIUS TECH studentams
Patvirtintas atnaujintas Nacionalinis energetikos ir klimato srities veiksmų planas
Artėjantis šildymo sezonas: daugiau energijos iš aplinkai draugiškų šaltinių ir stabilios kainos
Varšuvos saugumo forume – dėmesys energetikos infrastruktūros saugumui