AB „Klaipėdos nafta“ pasirašė ilgalaikę naftos produktų krovos sutartį

Data

2018 04 05

Įvertinimas
0
KN_01.png

KN (AB „Klaipėdos nafta“), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, su Šveicarijoje registruota bendrove K2 SAGL pasirašė ilgalaikę sutartį dėl paslaugų, susijusių su naftos produktų perpylimu KN naftos terminale.

Pagal bendrovių pasirašytą ilgalaikę sutartį K2 SAGL per  KN terminalą kraus naftos produktus take-or-pay (krauk arba mokėk) sąlygomis, kas reiškia, kad sutarties laikotarpiu K2 SAGL įsipareigoja perkrauti tam tikrą kiekį krovinių.

Mindaugas Jusius, KN generalinis direktorius, pažymi, kad dar vienos sutarties sudarymas įrodo, kad bendrovės pasirinkta investicijų įgyvendinimo kryptis yra teisinga, ir rinkos poreikis tai indikuoja.

„Infrastruktūros pokyčius diktuoja pati rinka, kuri plečiasi, daugėja krovinių ir jų rūšių bei klientų. Dar vienos sutarties pasirašymas rodo, kad KN įgyvendinami investiciniai projektai, leidžiantys ne tik plėsti naftos terminalo veiklos apimtis, bet ir priimti platesnį krovinių spektrą, jau kuria pridėtinę vertę bendrovei. Apskritai, esant globalios naftos produktų rinkos neapibrėžtumui bei itin aštriai konkurencinei aplinkai, naujo kliento pritraukimas į Klaipėdą yra didelis ir svarbus laimėjimas“, – sako p. Jusius.

Primename, kad pernai didžioji dalis bendrovės investicijų buvo nukreipta į Klaipėdos naftos terminalo plėtrą – pastatytos naujos talpyklos – bei SGD paskirstymo stoties statybas. Iš viso per 2017-uosius investuota 32,9 mln. eurų, įgyvendintas pirmasis bendrovės strategijoje numatytas investicijų etapas ir pradėti antrojo etapo darbai.

Pagal II-ąjį investicijų etapą, planuojama pastatyti 10 naujų talpyklų, įrengti naują iškrovimo estakada bei nutiesti naują geležinkelio vėžę.

Įgyvendinus šiuos projektus, KN naftos terminalas galės ne tik perkrauti didesnius naftos produktų kiekius, bet ir vienu metu priimti perkrovai didesnį spektrą naftos produktų ir jų komponentų rūšių.