A.Sekmokas: komisaras pritaria energetinės nepriklausomybės stiprinimui

Data

2010 03 12

Įvertinimas
0

Kovo 11 dieną Briuselyje su naujuoju energetikos komisaru Günther Oettinger susitikęs energetikos ministras Arvydas Sekmokas aptarė Lietuvos branduolinės energetikos politikos ir Baltijos šalių integracijos į Europos energetikos tinklus klausimus.

Komisaras pripažino šių klausimų svarbą ir pabrėžė, kad juos būtina spręsti remiantis europinio solidarumo ir tiekimo saugumo principais.

„Simboliška, kad susitikimas su naujuoju energetikos komisaru įvyko būtent per Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmečio minėjimą. Nors esame politiškai nepriklausomi, vis dar lieka galutinai neišspręstas mūsų energetinės nepriklausomybės klausimas. Lietuvai gyvybiškai būtinas elektros ir dujų infrastruktūros sujungimas su kontinentinės ES šalimis. Komisaras patikino, jog dės visas pastangas Baltijos šalių kaip „energetinių salų“ problemai spręsti“, – tvirtino A. Sekmokas.

Kitas svarbus susitikimo metu ministro keltas klausimas - branduolinė energetika. Ministras su komisaru pasidalijo nuomonėmis apie naujosios Visagino atominės elektrinės statybą ir kaimyninių šalių planus branduolinės saugos kontekste. Taip pat aptartas Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo procesas ir jo perspektyvos.

Energetikos komisaras pritarė Lietuvos planams branduolinės energetikos politikos srityje ir pabrėžė, kad regioniniai atominės energetikos ir energetinės izoliacijos klausimai yra glaudžiai susiję.

Susitikimo metu susitarta dėl tolesnio Lietuvos ir Europos Komisijos bendro darbo šiose srityse.