Energetikos ministro J.Neverovičiaus interviu CNN

2015-05-04

Duodamas interviu JAV naujienų televizijai CNN, energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius kalbėjo, jog JAV politikai teigiamai vertina galimybes liberalizuoti suskystintų gamtinių dujų (SGD) eksporto rinką. „Senatorių reakcijos ir kalbos, kaip suprantu, buvo labai teigiamos, siekiant atverti SGD eksportą. Klausiama buvo ne „ar?“ o „kada ir kaip?“. 

Lietuvos energetikos ministras taip pat sakė tikintis, jog JAV paspartės procedūros, išduodant SGD eksporto leidimus. „Kaip suprantu, per pastaruosius kelis mėnesius šios procedūros, išduodant naujas licencijas, paspartėjo ir juda gana greitai. Lieka klausimas, ar jis galėtų būti spartesnis, ar atsisakyti šio proceso ir tiesiog atverti dujų eksporto rinką, norint pasiekti pasaulinę rinką kuo greičiau,“ - kalbėjo J.Neverovičius. 

Jis sakė, jog nepaisant mokamos vienos didžiausių Europoje dujų kainos, Lietuva yra patikimas „Gazprom“ partneris. Tačiau ministras teigė manantis, jog „Gazprom“ pakeis savo požiūrį, Lietuvai pastačius SGD terminalą ir diversifikavus energijos importą. 
„Lietuva yra labai patikimas partneris „Gazprom“. Mes už dujas mokame, jie niekada neturėjo jokių problemų su mumis. Mes mokame vieną didžiausių, jei ne didžiausią kainą Europos Sąjungoje, todėl jie turi būti patenkinti Lietuva kaip klientu,“ - kalbėjo energetikos ministras.