Ž. Vaičiūnas: kiekviena šalis ieško savo ateities energetikos sėkmės istorijos

Data

2018 05 16

Įvertinimas
1
DdLDVVHWkAAsQ_g.jpg

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas dalyvavo šią savaitę Katovicuose (Lenkija) vykstančiame dešimtajame Europos ekonomikos kongrese. Kartu su Lenkijos energetikos ministru Krzysztofu Tchórzewskiu, Europos Parlamento nariu Claude‘u Turmesu, didžiųjų Lenkijos ir Europos energetikos įmonių atstovais Ž. Vaičiūnas dalyvavo diskusijoje apie Europos energetikos politiką ir energijos industriją.

Energetikos ministras diskusijos metu kalbėjo, kad energetikos sektorius Europoje išgyvena transformaciją, nulemtą tokių esminių veiksnių kaip klimato kaita, energetikos skaitmenizacija ir decentralizacija ir visos šalys ieško sprendimų, kaip prisitaikyti prie naujų pokyčių.

„Technologijos ir klimato kaita smarkiai keičia šiandienos energetikos veidą. Ir nors visoms valstybėms iškylantys iššūkiai labai panašūs, kiekvienos šalies energetikos situacija skiriasi, taigi, ir sėkmės istorijos kuriamos skirtingai. Lietuva paskutiniais metais padarė didelį šuolį atsinaujinančioje energetikoje ir toliau šiuo keliu eis, tapdama pirmąja Europos Sąjungos šalimi perleidusia dalį savo žaliosios energetikos pažangos kitai valstybei – Liuksemburgui. Mūsų kaimynė Lenkija orientuojasi į elektromobilumo plėtrą. Kuriuo keliu bepasuktume, svarbu, kad energetikos sektorius būtų saugus ir patikimas, reguliacinė aplinka stabili ir investicinė aplinka palanki. O galų gale vis tiek pačiame centre yra galutinio elektros energijos vartotojo lūkesčiai ir poreikiai, kurie keičiasi, auga ir kuriuos turime savo sprendimais atliepti“, – kalbėjo energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. 

Diskusijos dalyviai taip pat kalbėjo apie ES reguliavimo politikos įtaką energetikai bei energetinį saugumą. Diskutuota, kaip technologinės inovacijos paveiks energetiką ir jos gamybos būdus, taip pat apie besikeičiančius energijos vartotojų poreikius ir paskirstytąją generaciją.

Kongrese svarbus dėmesys skirtas inovacijoms ir verslo startuoliams. Energetikos ministras susitiko su didžiausio Europoje tvariosios energetikos inovacijų kūrėjų tinklo – „InnoEnergy“ vadovu Diego Pavia. Susitikimo metu aptartas būsimas bendradarbiavimas, kuriam galimybės atsivėrė Energetikos ministerijai prisijungus prie „InnoEnergy“ tinklo.

Europos ekonomikos kongresas Katovicuose vyksta dešimtą kartą ir yra didžiausias verslo forumas Centrinėje Europoje. Šiemet kongrese surengta apie 150 diskusijų ir pranešimų aktualiausiomis Europos verslui, pramonei ir politikai temomis. Dalyvavo daugiau nei 900 pranešėjų. Kongrese tikimasi sulaukti ne mažiau nei pernai, tai yra apie 9000 dalyvių.