Vilniuje vyko BALREPA tarptautinės akademijos mokymai

Data

2011 11 14

Įvertinimas
0
Vilniuje vyko BALREPA tarptautinės akademijos mokymai
Vilniuje vyko BALREPA tarptautinės akademijos mokymai
Lapkričio 8-11 d. (antradienį-penktadienį) Vilniuje, Respublikiniame energetikų mokymo centre, vyko antrosios tarptautinės „Baltijos besikeičiančios energetikos planavimo akademijos“ (angl. Baltic Rotating Energy Planning Academy, BALREPA) mokymai.

Tarp svarbiausių akademijoje nagrinėtų temų buvo atsinaujinančių energijos išteklių planavimas, efektyvus energijos vartojimas, perėjimas nuo iškastinių prie atsinaujinančių energijos išteklių šildymo sektoriuje.

Akademijos mokymuose ir diskusijose dalyvavo daugiau nei 60 visos Lietuvos savivaldybių atstovų, doktorantūros ir magistrantūros programų studentų, dėstytojų ir ekspertų iš Lietuvos mokslo įstaigų bei viso Baltijos jūros regiono. Pasitelkę taikomąją energetikos scenarijų analizę, dalyviai ieškojo galimų valstybinio ar savivaldybių lygmens sprendimų atsinaujinančių energijos išteklių ir energijos efektyvumo srityse. Jų darbo rezultatas – konkretūs veiklos pasiūlymai Lietuvos savivaldybėms ir šalies valdžios institucijoms, Baltijos jūros regiono bendradarbiavimo energetikos srityje grupei (angl. Baltic Sea Region Energy Co-operation, BASREC) bei Šiaurės Ministrų Tarybai.

Planuojama, kad tarptautinės BALREPA akademijos seminarai kiekvienais metais bus organizuojami vis kitoje Baltijos jūros regiono šalyje. Jų metu nacionalinės ir vietinės valdžios institucijos, energetikos įmonės, mokslinių tyrimų institucijos ir nevyriausybinės organizacijos įsitrauks į bendrus mokymus ir keisis patirtimi, taip palengvindamos esamų energetikos planavimo klausimų sprendimą. Pirmosios akademijos diskusijos vyko Kaliningrade (Rusijos Federacija) š. m. gegužės 23-26 d.


Daugiau informacijos apie BALREPA – Akademijos interneto tinklalapyje http://www.balrepa.org/lt/.

BALREPA Vilniuje organizavo Lietuvos Respublikos energetikos ministerija kartu su Šiaurės Ministrų Taryba ir BASREC. BASREC – 1998 m. įkurta Baltijos jūros regiono šalių bendradarbiavimo energetikos srityje grupė, kurios pagrindinis tikslas yra skatinti energijos tiekimo saugumą, darnųjį augimą ir efektyvų energijos vartojimą Baltijos jūros regiono šalyse. Taip siekiama sukurti konkurencingas, efektyvias ir tinkamai veikiančias energijos rinkas. BASREC įgyvendina projektus Baltijos jūros regiono energetikos planavimo, atsinaujinančių energijos išteklių, energijos efektyvumo, anglies dioksido emisijų mažinimo ir kitose srityse.