Viceministrė lankėsi Pasaulinėje atominės energetikos parodoje

Data

2018 07 03

Įvertinimas
0
DSC00266_nn.jpg

Birželio pabaigoje energetikos viceministrė Lina Sabaitienė kartu su Užsienio reikalų ministerijos ir Ignalinos atominės elektrinės atstovais lankėsi Paryžiuje vykusioje Pasaulinėje atominės energetikos parodoje. Vizito metu viceministrė susitiko su Prancūzijos energetikos, aplinkos bei  užsienio reikalų ministerijų, taip pat su Europos atominės energijos bendrijos („Euratomas“) atstovais.

Parodoje Lietuvos pareigūnai aplankė Prancūzijos, Japonijos, Pietų Korėjos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Suomijos, Belgijos, Slovakijos įmonių bei mokslo tyrimų institutų stendus. Viceministrės pakvietė tarptautinius specialistus bendradarbiauti sprendžiant Ignalinos atominės elektrinės (toliau – Ignalinos AE) uždarymo klausimus bei dalyvauti kuriant naujus inovatyvius radioaktyvių atliekų tvarkymo bei saugojimo sprendimus.

„Mūsų tikslas buvo pasisemti patirties ir užmegzti kontaktus su potencialiais partneriais, kurie prisidėtų prie Ignalinos AE projekto. Daugelio įmonių ir institutų atstovai išreiškė stiprų susidomėjimą, kas rodo, kad į būsimus Ignalinos AE projektus pavyks pritraukti aukščiausio lygio ekspertus. Tai savo ruožtu leis efektyviau ir saugiau uždaryti Ignalinos AE“, – sakė viceministrė L. Sabaitienė.

Prancūzijos institucijų atstovams viceministrė pristatė Ignalinos atominės elektrinės išmontavimo projekto unikalumą, jo eigą bei aptarė tolesnio ES finansavimo svarbą sėkmingam ir saugiam projekto užbaigimui. Prancūzijos pareigūnai išreiškė solidarumą su Lietuva bei patikino, kad palaikys didesnio finansavimo skyrimą.

Taip pat Lietuvos delegacija lankėsi Marcoule branduolinių reaktorių tyrimų bei radioaktyvių atliekų tvarkymo komplekse, kur svečiams iš Lietuvos buvo pristatytos reaktorių išmontavimo bei radioaktyvių atliekų rūšiavimo, tvarkymo bei saugojimo technologijos.

Viceministrė susitiko su Marcoule kompleksą valdančios Prancūzijos Atominės ir alternatyviosios energetikos komisijos (toliau – CEA) vadovais bei ekspertais, su kuriais aptartos tolimesnės bendradarbiavimo galimybės, keičiantis patirtimi įvairiose srityse bei kartu dalyvaujant projektuose.

Vizito metu buvo sutarta dėl oficialaus bendradarbiavimo susitarimo, kurį ketinama pasirašyti šį rudenį Vienoje (Austrija) vyksiančios  TATENA Generalinės konferencijos metu.