Viceministrė Japonijoje aptarė galimybes gilinti bendradarbiavimą energetikos srityje

Data

2019 03 21

Įvertinimas
1
003.jpg

Kovo 18-20 d. energetikos viceministrė Lina Sabaitienė su delegacija lankėsi Tokijuje, kur susitiko su Japonijos Ekonomikos, prekybos ir pramonės ministerijos (METI), taip pat energetikos įmonių bei finansinių organizacijų atstovais.

Susitikime su Shin Hosaka iš METI Gamtos išteklių ir energetikos agentūros viceministrė pristatė Lietuvos energetikos iššūkius ir galimybes, taip pat pagrindines plėtros kryptis, numatytas Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje. L. Sabaitienė akcentavo, kad šiuo metu yra susiklosčiusios ypač palankios sąlygos Lietuvai ir Japonijai bendradarbiauti energetikos srityje.

„Lietuvoje įgyvendiname kelis strategiškai svarbius energetinius projektus, kuriuose galėtų būti pritaikytos pažangios ir išmanios japoniškos technologijos bei Japonijos įmonių kompetencijos elektros tinklo valdymo srityje. Vienas tokių projektų – Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais. Taip pat daug perspektyvų abiejų šalių bendradarbiavimui matau Lietuvai įgyvendinant ambicingus tikslus žaliosios energetikos srityje“, – pažymėjo L. Sabaitienė.

Viceministrė taip pat atkreipė dėmesį, kad Japonijos įmonių kompetencijos bei technologijos būtų reikalingos ir Ignalinos atominės elektrinės (AE) uždarymo projektuose, kuriuose dalyvauja per trisdešimt kompanijų iš beveik dešimties Europos Sąjungos šalių.

Vizito Japonijoje metu energetikos viceministrė dalyvavo ir Lietuvos ambasados Tokijuje surengtame seminare, kuriame kartu su Lietuvos įmonių atstovais 37-ioms Japonijos kompanijoms pristatė vykdomus projektus ir galimybes investicijoms. L. Sabaitienė taip pat susitiko su Japonijos kompanijų, pramonės įmones vienijančios asociacijos „Kaidanren“ bei Japonijos investicijas užsienyje skatinančios finansų institucijos JBIC vadovais.

Kartu su viceministre Japonijoje taip pat lankėsi ir elektros energijos perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ ir „Lietuvos energijos“ grupės atstovai.

Lietuva siekia aktyviai stiprinti ekonominius santykius su beveik 130 mln. vartotojų rinką turinčia Japonija ne tik energetikos, bet ir transporto, medicinos, žemės ūkio ir kitose srityse.