Vašingtone viceministras aptarė Lietuvai svarbius energetinio saugumo klausimus

Data

2017 06 08

Įvertinimas
0
2_m.jpg

Birželio 5-7 dienomis Vašingtone (JAV) lankėsi Lietuvos energetikos viceministras Simonas Šatūnas. Vizito metu aukštiems JAV administracijos pareigūnams, kuruojantiems energetikos politikos ir branduolinio saugumo klausimus bei Kongreso nariams pristatyti Lietuvai ir regionui aktualūs energetikos klausimai ir iššūkiai.

Vašingtone S. Šatūnas susitiko su JAV Energetikos departamento sekretoriaus pavaduotoja tarptautiniams klausimams Andrea Lockwood, JAV Valstybės departamento energetikos biuro ambasadore Mary Warlick, Kongreso energetikos ir gamtinių išteklių komitetų vadovais. Taip pat viceministras skaitė pranešimą „Atlantic Council“ organizuotoje konferencijoje „Energetinis saugumas Vidurio ir Rytų Europoje: iššūkiai ir galimybės“.

Pranešime ir susitikimų metu viceministras akcentavo Lietuvos sėkmės istorijas ir svarbiausius iššūkius, siekiant energetinio saugumo. Pristatytas SGD terminalo Klaipėdoje poveikis Baltijos šalių rinkai bei tolesni numatyti veiksmai, kuriant regioninę Baltijos šalių dujų rinką. Taip pat aptartas Baltijos šalių pasirengimas sinchronizacijai su Kontinentinės Europos tinklais.

Atskirą JAV pareigūnų dėmesį S. Šatūnas atkreipė į nesilaikant branduolinės saugos ir aplinkosaugos reikalavimų Baltarusijoje statomą Astravo branduolinę elektrinę. Viceministras pristatė Lietuvoje priimtą įstatymą, kurio pagrindu bus ribojamas elektros energijos iš nesaugių atominių elektrinių iš trečiųjų šalių patekimas į Lietuvos bei ES elektros sistemą.

„Astravo atominė elektrinė statoma nesilaikant tarptautinių reikalavimų, nepateikiama svarbi informacija ne tik kaimyninėms valstybėms, bet ir Baltarusijos žmonėms. Mūsų netenkina pasirinkta statybų vieta, nes nėra įrodymų, kad tai saugiausia ir geriausia vieta. Prašome ne tik ES, bet ir JAV dar didesnio dėmesio ir pastangų, stabdant šio objekto statybą“, – sakė S. Šatūnas.