Su Šiaurės šalių ministrais R.Masiulis aptarė SGD perspektyvas regione

Data

2014 10 27

Įvertinimas
0
Su Šiaurės šalių ministrais R.Masiulis aptarė SGD perspektyvas regione
Su Šiaurės šalių ministrais R.Masiulis aptarė SGD perspektyvas regione
Spalio 27 d., energetikos ministras Rokas Masiulis dalyvavo dvišaliuose susitikimuose su Norvegijos Europos reikalų ministru Vidar Helgesen ir Suomijos ekonomikos ministru Jan Vapaavuori. Ministrai aptarė energetikos politikos aktualijas, pažangą įgyvendinant energetikos projektus, suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) infrastruktūros vystymo regione perspektyvas.

„Džiaugiamės, kad Norvegijos įmonės prisidėjo prie to, kad SGD terminalo projektas tapo realybe – su kompanija „Hoegh LNG“ pasirašyta saugyklos 10 metų nuomos su išpirkimo galimybe sutartis, su energijos išteklių gavybos kompanija „Statoil“ – SGD tiekimo terminalui sutartis“, – sakė Lietuvos energetikos ministras.

Norvegijos Europos reikalų ministrui R.Masiulis pristatė elektros jungties „NordBalt“ projekto, kurį įgyvendinusi Lietuva bus sujungta su Šiaurės šalių elektros tinklais, pažangą, taip pat dabartinėje geopolitinėje situacijoje galimos pagalbos Ukrainai energetikos klausimais būdus, tolesnio bendradarbiavimo energetikos sektoriuje perspektyvas.

Kalbėdamas su Suomijos ekonomikos ministru R.Masiulis išskyrė Suomijos įgyvendinamą gamtinių dujų jungties tarp Suomijos ir Estijos projektą – „BalticConnector“, kuris ne tik įgalins regioninės rinkos kūrimą, bet ir leis Suomijos vartotojams pasinaudoti esama regionine infrastruktūra – Klaipėdos SGD terminalu ir Latvijos Inčukalno saugykla.
 
„SGD turi didelį potencialą Baltijos regione – ne tik todėl, kad iki šiol visa dujų rinka Baltijos šalyse ir Suomijoje yra aprūpinama iš vieno tiekėjo. Taip pat SGD galime naudoti kitose smulkesnio masto veiklose – transporto sektoriuje, taip pat kaip patrauklią alternatyvą atokiau įsikūrusiems pramoninių dujų vartotojams“, – sakė Lietuvos energetikos ministras.

Dvišalio susitikimo metu Lietuvos energetikos ministras taip pat pabrėžė, kad Klaipėdos SGD terminalas dėl jau įdiegtos SGD perkrovos paslaugos ir patogios geografinės padėties yra idealus SGD tiekimo į vystomus Suomijos mažus ir vidutinius SGD importo terminalus šaltinis, o Klaipėdos SGD terminale įgyvendintas trečios šalies prieigos principas leis terminalo pajėgumais jau dabar pasinaudoti Suomijos vartotojams.

Su Suomijos ekonomikos ministru taip pat aptartas ES trečiojo energetikos paketo įgyvendinimas Lietuvoje, regione vykdomi energetikos projektai, ES energetikos politikos klausimai.

V.Helgesen ir J.Vapaavuori į Lietuvą atvyko SGD laivo–saugyklos „Independence“ sutiktuvių proga.