Su naujuoju Norvegijos Karalystės ambasadoriumi aptarti aktualūs energetikos klausimai

Data

2018 02 02

Įvertinimas
1
DSC_0347_01_n.jpg

Šiandien energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas susitiko su naujai paskirtu Norvegijos Karalystės ambasadoriumi Lietuvos Respublikai Karsten Klepsvik. Susitikimo metu aptartas aktyvus ir rezultatyvus abiejų šalių bendradarbiavimas energetikos srityje.

Susitikimo metu ministras su ambasadoriumi trumpai aptarė dvišalius Lietuvos santykius su Norvegija ir gamtinių dujų sektoriaus aktualijas. Kalbėta apie esminius energetikos tikslus tiek Lietuvoje ir Norvegijoje, tiek ir Lenkijoje, kur pastaruosius penkerius metus K. Klepsvik dirbo Norvegijos Karalystės ambasadoriumi.

„Strateginiai Lietuvos ir Norvegijos energetiniai interesai sutampa – sklandus perėjimas prie atsinaujinančios energetikos ir klimatui neigiamo poveikio nesukelianti energetika. Lietuvos kartu su Lenkija įgyvendinami regioniniai energetikos projektai – tokie kaip Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais ir dujotiekių jungtis GIPL – yra svarbūs viso regiono energetikai. Todėl ambasadoriaus patirtis, žinios bei ryšiai neabejotinai padės sklandžiau įgyvendinti šiuos Baltijos regiono energetiniam saugumui ypač svarbius projektus“, – sakė Ž. Vaičiūnas.  

Taip pat ministras ambasadoriui pristatė sėkmingos Klaipėdos SGD terminalo veiklos rezultatus, taip pat jis pasidžiaugė Norvegijos įmonių indėliu, įgyvendinant bei vystant šį regiono energetinio saugumui svarbų objektą. Pažymėta, kad bendradarbiavimas su Norvegijos įmonėmis bus naudingas tolimesnei SGD rinkos plėtrai regione.

Ž. Vaičiūnas ambasadoriui pristatė atnaujintą Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos projektą, kuris bus svarstomas Seime pavasario sesijoje. Ministras trumpai peržvelgė svarbiausius Lietuvos energetikos tikslus, pristatė keturias strategines Lietuvos energetikos kryptis – energetinį saugumą, atsinaujinančią energetiką, konkurencingumą bei inovacijas. 
 
Susitikimo metu ministras taip pat akcentavo Lietuvos kaimynystėje statomos tarptautinių aplinkosaugos ir branduolinės saugos standartų neatitinkančios Astravo atominės elektrinės grėsmę Lietuvai, regionui ir visai ES. Ž. Vaičiūnas pabrėžė, kad trečiųjų šalių elektra ES rinkoje gali būti prekiaujama tik tokiu atveju, jei tai atitinka ES ir valstybių narių teisėje nustatytus aplinkosaugos ir kitus susijusius reikalavimus.