Sinchronizacijai būtini infrastruktūros projektai kryptingai juda į priekį

Data

2018 04 10

Įvertinimas
0
VSKL5634.jpg

2018 m. balandžio 10 d. elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ pasirašė sutartį su viešojo pirkimo laimėtoju, ūkio subjektu grupe (AB „Kauno tiltai“, ABB OY ir ABB AS) dėl Šiaurės rytų Lietuvos elektros perdavimo tinklo optimizavimo ir paruošimo sinchroniniam darbui su kontinentinės Europos energetikos sistema.

„Itin svarbu, kad šis projektas būtų įgyvendintas laiku, nes tai reikšmingas etapas mūsų kelyje integruojant energetikos sektorių į patikimą ir vieningą Europos energetikos sistemą“, – sakė energetikos viceministras Egidijus Purlys.

Įgyvendinant projektą bus rekonstruotos dvi 330 kV transformatorių pastotės Ignalinoje ir Utenoje, o valdomas 330 kV šuntinis reaktorius iš Ignalinos pastotės bus perkeltas į 330 kV skirstyklą Elektrėnuose. Taip pat bus demontuota galingiausia, 750 kV aukštos įtampos linija, jungianti Ignalinos AE pastotę su Baltarusija.

„Tai vienas didžiausių rekonstrukcijos projektų per pastaruosius dešimt metų, skirtas pritaikyti esamą infrastruktūrą sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais. Įgyvendinę šį projektą taip pat padidinsime elektros tiekimo patikimumą regione bei sumažinsime tinklų išlaikymo kaštus“, – sakė Daivis Virbickas.

„Suprantame šio projekto svarbą Lietuvos energetikos sistemos ateičiai, įgyvendinsime laiku ir kokybiškai“, – sakė sutartį pasirašiusios AB „Kauno tiltai“ generalinis direktorius Aldas Rusevičius bei ABB grupės įmonių atstovai Andrus Aaving ir Pirkko Nordstrom.

Projekto vertė 23,9 mln. eurų be PVM (28,9 mln. eurų su PVM).  45 proc. projektų vertės finansuoja ES struktūriniai fondai. Darbus planuojama baigti 2021 metų pavasarį.