Rezultatyvų „Klaipėdos Naftos“ ketvirtį lydi atsargus optimizmas

Data

2018 04 27

Įvertinimas
0
KN_01.png

KN (AB „Klaipėdos nafta“), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorės, naftos produktų krovos apimtys per pirmuosius tris šių metų mėnesius paaugo 31 proc. Pirmąjį ketvirtį lydėjusias teigiamas tendencijas bendrovė vertina atsargiai: naftos produktų krovos rinkoje išlieka didelis neapibrėžtumas, o aštri konkurencija su kitais Baltijos šalių bei Ukrainos terminalais lieka dideliu iššūkiu.

Remiantis neaudituotomis finansinėmis ataskaitomis, KN pirmąjį ketvirtį iš viso gavo 27,8 mln. Eur pajamų ir uždirbo 6,75 mln. eurų grynojo pelno. Palyginti, 2017 metais I ketvirtį gauta atitinkamai 27,3 mln. eurų pajamų ir 4,8 mln. grynojo pelno.

Gerus finansinius rezultatus lėmė pirmąjį ketvirtį augusi naftos produktų krovos apyvarta.

Krovos augimui įtakos turėjo atsistatęs naftos produktų srautas iš Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklų, kuris 2017 m. pradžioje buvo ženkliai sumenkęs. Teigiamam rezultatui įtakos turėjo ir didesnė krovinių apyvarta per Klaipėdos naftos terminalo autocisternų aikštelę, kuri po pernai baigtos modernizacijos šiemet jau veikia pilnu pajėgumu. KN valdomoje autocisternų pildymo aikštelėje, kur vykdoma benzino ir dyzelino krova į sunkųjį antžeminį autotransportą, I ketvirtį fiksuotas 47 proc. augimas.

Klaipėdos naftos terminale bei Subačiaus kuro bazėje, kur laikomos valstybės kuro atsargos, pirmąjį šių metų ketvirtį į talpyklas perkrauta 2 mln. tonų naftos produktų, kai pernai tuo pačiu laikotarpiu perkrauta 1,55 mln. tonų.

Iš naftos produktų krovos bendrovė I ketvirtį gavo 11 mln. eurų pajamų, kai pernai I ketvirtį – 8,8 mln. eurų.

 „Vertinat bendrai, ketvirtis – rezultatyvus. Tačiau vertinant pasiektus rezultatus svarbu pažymėti, kad krovos augimui įtakos turėjo ir tam tikri vienkartiniai veiksniai. Pavyzdžiui, krovinių srautas iš mūsų pagrindinio kliento – AB „Orlen Lietuva“ – buvo didesnis nei planuota, nes planinis gamyklos remontas perkeltas į balandžio mėnesį“, –  sako Mindaugas Jusius, KN generalinis direktorius.

Anot p. Jusiaus, nepaisant I ketvirtį aiškia augimo kryptimi pasižymėjusių krovos rezultatų, atsipalaiduoti negalima: „Įtampa ir konkurencija rinkoje išlieka, situacija bet kada gali tapti ne tokia palanki, todėl negalime užmigti ant laurų. Nuosekliai dirbame su strateginiais partneriais, peržiūrime savo veiklos procesus bei dar atkakliau ieškome priemonių, kaip pagerinti savo valdomo naftos terminalo lankstumą.“

SGD terminalas per pirmus tris šių metų mėnesius priėmė 1 dujovežį, taip pat įvykdyta viena mažos apimties SGD perkrovos operacija. Iš viso per pirmąjį šių metų ketvirtį išdujinta ir perkrauta 1,099 mln. MWh dujų, kai pernai tuo pačiu laikotarpiu – 1,541 mln. MWh. SGD terminalo veiklos apimtys buvo mažesnės  dėl terminalo naudotojų užsakytų mažesnių pajėgumų.

Preliminariai SGD terminalas I ketvirtį uždirbo 16,6 mln. eurų pajamų, kai pernai lyginamuoju laikotarpiu – 18,5 mln. eurų.  SGD terminalo pajamos susideda iš vienos dvyliktosios SGD pakartotinio dujinimo kainos pastoviosios dalies už metinius vartojimo pajėgumus, kuri yra patvirtinta Valstybinės kainos ir energetikos kontrolės komisijos 2018 metams, bei pakartotinio dujinimo kainos kintamos dalies už išdujintą dujų kiekį.