R.Masiulis: sieksiu, kad pradėti energetikos projektai būtų pabaigti laiku

Data

2014 10 08

Įvertinimas
0
R.Masiulis: sieksiu, kad pradėti energetikos projektai būtų pabaigti laiku
R.Masiulis: sieksiu, kad pradėti energetikos projektai būtų pabaigti laiku
Šiandien, spalio 10 d., energetikos ministras Rokas Masiulis į Lietuvos energetikos konferenciją susirinkusiems svečiams ir dalyviams sakė sveikinimo kalbą, kurioje apžvelgė šios Vyriausybės užduotis energetikoje bei kalbėjo apie artimiausiais metais laukiančius darbus, kurie neabejotinai įtraukti į jo, kaip energetikos ministro, darbotvarkę.

Pradėdamas kalbą R.Masiulis energetiką palygino su politika: „Geopolitinė situacija parodė, kad energetiką galima naudoti politiniais tikslais, todėl džiaugiuosi, kad mes laiku priėmėme reikšmingus sprendimus ir dabar turime daug didesnį energetinį nepriklausomumą nei, pavyzdžiui, Ukraina. Pastatytas suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas, kuris naudingas ne tik dujų sektoriui, tačiau gali tiekti dujas ir elektros gamybai. Dirbdama rimtai ir metodiškai Lietuva su kiekviena diena virsta vis labiau energetiškai nepriklausima valstybe“, – sakė energetikos ministras.

Ministras akcentavo vieną iš krypčių, kurioje mato didelį prioritetą: „Turime suvaldyti kaštus, užtikrinti investuotojams tinkamą, bet ne per didelę grąžą. Tai turi būti visuose energetikos projektuose, kad būtume konkurencingi“.

Pasak ministro, geriausias kaštų valdymo modelis  yra tas, kuris veikia: „Brangiausia energija yra ta, kurios mes negauname. Energijos sektoriuje svarbiausia, pirma, kad būtų užtikrintas energijos tiekimas, ir, antra, kad energija būtų kuo pigesnė. Kuo labiau tai bus užtikrinta, tuo valstybė bus stipresnė“.

Darbus energetikos sektoriuje R.Masiulis suskirstė į dvi sritis: pirmoji – integracija, kuri apima prieigos prie alternatyvių energijos šaltinių didinimą ir pasiektą energetinę nepriklausomybę; antroji – transformacija, kuri reiškia vidinį energetikos sektoriaus pertvarkymą, įskaitant ir branduolinės elektrinės projekto tąsą, taip siekiant, kad energetikos sektorius būtų efektyvesnis.

Kalbėdamas apie Lietuvos gamtinių dujų sektorių, energetikos ministras išskyrė tris šiuo metu vykdomus itin svarbius Lietuvai ir visam regionui projektus. Tai – Klaipėdos SGD terminalas, dujotiekio Klaipėda-Kuršėnai 2-osios linijos statybos ir Lietuvos-Lenkijos dujotiekių jungties projektas.

„Matome, kad terminalas atneša ir kitą naudą. LITGAS pradeda prekiauti dujomis, mezga ryšius su naujais partneriais. Suskystintųjų gamtinių dujų pavidalas turi didelę vertę mažoje apimtyje, galima tai panaudoti ir kitose srityse. Tai išnaudoję, galime sustiprinti Lietuvos verslo situaciją, padaryti valstybę stipresnę“, – džiaugėsi energetikos ministras.

Elektros sektoriuje, ministro manymu, galime pasidžiaugti sklandžiai veikiančia bendra su Skandinavijos šalimis „NordPool“ birža ir svarbiausių „NordBalt“ ir „LitPol Link“ projektų, leisiančių Baltijos šalis sujungti su Švedija ir Lenkija, įgyvendinimu, kuris vyksta pagal planą.

Energetikos ministras pabrėžė, kad dės pastangas, kad pradėti projektai būtų pabaigti laiku ir pabaigti taip, kad jais galėtume didžiuotis. „Kad ir kaip politinės partijos nesutartų, tęstinumas yra – tai parodo valstybės brandą“, – konferencijos dalyviams kalbėjo R.Masiulis.