Prasidėjo viešoji konsultacija dėl Aukštosios įtampos nuolatinės srovės sistemų prijungimo reikalavimų

Data

2018 08 28

Įvertinimas
1
BFL_5257_m.jpg

Rugpjūčio 27 d. Lietuvos elektros energijos perdavimo tinklo operatorius „Litgrid“ paskelbė viešąją konsultaciją dėl Aukštosios įtampos nuolatinės srovės sistemų prijungimo reikalavimų.

Viešosios konsultacijos tikslas – gauti suinteresuotųjų šalių atsiliepimus ir pasiūlymus nustatytiems bendriesiems aukštosios įtampos nuolatinės srovės sistemų prijungimo reikalavimams.

Remiantis 2016 m. rugpjūčio 26 d. Europos Komisijos reglamento (ES) 2016/1447 dėl tinklo kodekso, kuriame nustatomi aukštosios įtampos nuolatinės srovės sistemų ir nuolatinės srovės linija jungiamų elektros jėgainių parko modulių prijungimo prie tinklo reikalavimai (toliau – Reglamentas) nuostatomis, AB „Litgrid“ bendradarbiaudama su Lietuvos energetikos institutu, nustatė bendruosius aukštosios įtampos nuolatinės srovės sistemų prijungimo reikalavimus.

Bendrųjų reikalavimų aukštosios įtampos nuolatinės srovės sistemų prijungimui sąrašą parsisiųsti galima paspaudus šią nuorodą.

Viešoji konsultacija vyks iki 2018 m. rugpsėjo 27 d. imtinai – iki šios datos suinteresuotos pusės kviečiamos teikti savo pasiūlymus ir pastabas el. paštu info@litgrid.eu, atsiunčiant oficialų dokumentą su pasiūlymais bei darbinį „Word“ dokumentą.

Tinklo kodeksai – tai elektros rinkų ir elektros sistemos veikimą reglamentuojančios taisyklės, kurios yra vienodos visiems elektros rinkos dalyviams visoje Europos Sąjungoje.

Šių taisyklių tikslas – užtikrinti tas pačias pasirinkimo teises vartotojui, sąžiningas elektros kainas, švarią energiją ir energijos tiekimo saugumą, o taip pat garantuoti efektyvų esamos ir būsimos infrastruktūros panaudojimą, efektyvų rinkų veikimą bei tinkamą elektros perdavimo sistemos valdymą.

Tinklo kodeksai skirstomi į tris rūšis: rinkos kodeksai, sistemos valdymo kodeksai ir prijungimo kodeksai. Šiuo metu visi aštuoni Tinklo kodeksai yra patvirtinti ir įsigalioję, tačiau dar ne visi yra taikomi, kadangi Tinklo kodeksai nustato skirtingus jų nuostatų taikymo pradžios terminus.