Pradėtas svarbus IAE projekto B1 įgyvendinimo etapas – LPBKS šaltieji bandymai

Data

2014 10 09

Įvertinimas
0
Pradėtas svarbus IAE projekto B1 įgyvendinimo etapas – LPBKS šaltieji bandymai
Pradėtas svarbus IAE projekto B1 įgyvendinimo etapas – LPBKS šaltieji bandymai
Šiandien, spalio 9 d., buvo pradėtas Laikinosios panaudoto branduolinio kuro saugyklos (LPBKS, projektas B1) vienas pirmųjų priėmimo etapų – šaltieji bandymai, kurių tikslas – pademonstruoti baigto statyti saugyklos pastato, jame sumontuotų sistemų ir įrangos saugų funkcionavimą, sąveiką, nustatyti jo atitiktį projekto reikalavimams bei parengti eksploatacijai.

Šaltųjų bandymų pradžioje VĮ Ignalinos atominės elektrinės (IAE) generalinis direktorius Darius Janulevičius padėkojo IAE darbuotojams ir rangovui už atliktą darbą bei išreiškė padėką Europos plėtros ir rekonstrukcijos bankui (ERPB) už paramą ir konstruktyvų bendradarbiavimą vykdant vieną iš pagrindinių IAE eksploatavimo nutraukimo projektų. D. Janulevičiaus teigimu, IAE labai vertina Tarptautinio Ignalinos eksploatavimo nutraukimo fondo finansinę paramą, kuri yra svarbus indėlis, padėsiantis sėkmingai įgyvendinti svarbiausius IAE eksploatavimo nutraukimo projektus. Anot jo, šio pirmo etapo sėkmingas užbaigimas turės didelę reikšmę sėkmingam viso B1 projekto įgyvendinimui.

Jean Maurer, Nukem Technologies vykdomasis direktorius, pasidžiaugė turėdamas galimybę padėkoti visoms pusėms už jų indėlį, kurio dėka buvo pasiektas šis svarbus visam projektui etapas.

Vince Novak, ERPB branduolinės saugos departamento vadovas, pasveikino su sėkminga šaltųjų bandymų pradžia ir pakartojo, kad „ERPB ir Donorų Asamblėja tikisi tolesnio sėkmingo ir efektyvaus rangovo, IAE ir Lietuvos institucijų bendradarbiavimo, padėsiančio kuo skubiau įgyvendinti pagrindinius eksploatavimo nutraukimo projektus”.

Saugyklos pastato šaltuosius bandymus planuojama baigti 2015 m. sausio mėn. Atlikus šaltuosius bandymus LPBKS aikštelėje IAE kartu su rangovu sutelks visas pastangas šaltųjų bandymų parengimui ir vykdymui pirmajame ir antrajame energijos blokuose. Sėkmingas visų šaltųjų bandymų etapų atlikimas patvirtins viso B1 projekto pasirinktų projektinių sprendimų teisingumą bei pasirengimą atlikti baigiamąjį viso komplekso bandymų etapą – karštuosius bandymus, kurių sėkminga pabaiga sąlygotų komplekso eksploatacijos pradžią.

Naujoji LPBKS užtikrins saugų ir ilgalaikį viso šiuo metu 1 ir 2 energijos blokuose esančio panaudoto branduolinio kuro rinklių saugojimą sauso tipo CONSTOR RBMK®1500/M2 konteineriuose.

B1 projektas finansuojamas Tarptautinio Ignalinos eksploatavimo nutraukimo rėmimo fondo (TIENRF) lėšomis, kurias administruoja Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas. Donorų Asamblėją, kuri yra TIENRF valdytoja, sudaro Austrija, Belgija, Danija, Suomija, Prancūzija, Vokietija, Airija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Ispanija, Švedija, Šveicarija ir Europos Komisija.

VĮ Ignalinos atominės elektrinės informacija