Paskirtas Lietuvos energetikos agentūros vadovas

Data

2019 04 30

Įvertinimas
0
business-3167295_1920.jpg

Energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno įsakymu nuo gegužės 1 d. Lietuvos energetikos agentūros (LEA) vadovu skiriamas Darius Biekša.

2012-2018 m. D. Biekša buvo Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nariu, iki to laiko dirbo konsultacinėje įmonėje COWI ir ėjo Vilniaus Gedimino technikos universiteto  Civilinės inžinerijos mokslo centro direktoriaus pareigas. Agentūros vadovas yra įgijęs energetikos ir termoinžinerijos krypties mokslų daktaro laipsnį, yra dėstęs Vilniaus Gedimino technikos bei ISM Vadybos ir ekonomikos universitetuose.

LEA – naujasis energetikos kompetencijų ir duomenų centras – įkurtas  2019 m., apjungus dviejų valstybės įmonių – Energetikos agentūros ir Lietuvos naftos produktų agentūros – vykdomas funkcijas.

„Pagrindinis vadovo darbas bus suburti kompetentingą komandą ir sukurti stiprų bei pavyzdinį analitinį centrą, kuris padėtų Lietuvai  ne tik reaguoti į dinamiškai besikeičiantį energetikos sektorių, bet ir padėtų toliau stiprinti Lietuvos lyderystę energetikoje“, – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Artimiausioje perspektyvoje LEA pagrindinės veiklos kryptys bus kelios. Viena jų – integruotos energetikos sektoriaus, efektyvaus energijos vartojimo bei klimato kaitos duomenų bazės sukūrimas. Kitas svarbus uždavinys – prižiūrėti bei administruoti efektyvaus energijos vartojimo skatinimo priemonių įgyvendinimą. Dar viena svarbi užduotis – naftos produktų ir valstybės naftos atsargų kaupimas bei tvarkymas.

LEA taip pat koordinuos atnaujintos Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos tikslų siekimą bei joje numatytų priemonių įgyvendinimą.

LEA įsteigta įvertinus tokių Europos Sąjungos šalių, kaip Airija, Švedija, Danija, Suomija gerąją patirtį – šiose šalyse veikia panašaus profilio analitinės institucijos.