Paskirtas finansavimas gamtinių dujų perdavimo tinklo modernizavimui ir plėtrai

Data

2018 08 24

Įvertinimas
0
BFL_8760.jpg
Rugpjūčio 22 d. energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymą, kuriuo skiriamas finansavimas gamtinių dujų perdavimo tinklo modernizavimo ir plėtros projektui „Kontrolinio įtaiso paleidimo ir priėmimo kamerų įrengimas ir dujų perdavimo sistemos operatyvaus technologinio valdymo diegimas (antras etapas)“.
 
Finansuojamo projekto tikslas – padidinti gamtinių dujų perdavimo sistemos saugumą ir patikimumą, modernizuojant gamtinių dujų perdavimo sistemą bei diegiant išmaniąsias technologijas. Iš viso šiam projektui skirta daugiau nei 6,5 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) investicijų lėšų. 
 
Projektai finansuojami iš 2014-2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos 6 prioriteto „Darnaus transporto ir pagrindinių tinklų infrastruktūros plėtra“ 06.3.1-LVPA-V-104 priemonės „Gamtinių dujų perdavimo sistemos modernizavimas ir plėtra“.
 
Projektą „Kontrolinio įtaiso paleidimo ir priėmimo kamerų įrengimas ir dujų perdavimo sistemos operatyvaus technologinio valdymo diegimas (antras etapas)“ įgyvendins AB „Amber Grid“.
 
Įgyvendinant šį projektą, bus įrengiamos kontrolinio įtaiso paleidimo ir priėmimo kameros, keičiami čiaupų mazgai bei jungiamosios dalys, o pats vamzdynas bus pritaikomas vidinei diagnostikai. 
 
Taip pat bus įdiegtas operatyvus dujų perdavimo sistemos technologinis valdymas saugiam ir patikimam gamtinių dujų perdavimui septyniose magistralinio dujotiekio (toliau – MD) atšakose / atkarpose:
  • MD atšakose į Pajiešmenių DSS, Biržų DSS;
  • MD atšakose į Vandžiogalos DSS, Kėdainių DSS;
  • MD Panevėžys-Šiauliai;
  • MD Panevėžys-Šiauliai II gija, MD Šiauliai-Kuršėnai II gija;
  • MD jungtis Ivacevičiai-Vilnius-Ryga su MD Vilnius-Kaunas;
  • MD Vilnius-Kaunas (nuo 39,396-81,438 km);
  • MD Ivacevičiai-Vilnius-Ryga (atkarpoje nuo Panevėžio DKS iki Kiemėnų DAS).