Nauja tvarka skatins kokybiškesnį gamtinių dujų ir elektros energijos tiekimą

Data

2018 01 18

Įvertinimas
0
BFL_8756.jpg

Sausio 17 d. Vyriausybė pritarė teisės aktų pakeitimams, kuriais gamtinių dujų tiekėjams supaprastinama leidimų išdavimo tvarka bei nepriklausomų elektros energijos tiekėjų licencijavimas.

Nuo šių metų sausio naujiems gamtinių dujų ar elektros tiekėjams nebereikia gauti išankstinio leidimo. Taip pat nauji tiekėjai, pateikę Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai visus reikalingus dokumentus, jau kitą dieną gali pradėti gamtinių dujų tiekimo ar nepriklausomo elektros energijos tiekimo veiklas. Iki šiol tokios veiklos buvo reguliuojamos leidimais ir jų gavimas vidutiniškai užtrukdavo kelias savaites.

Tikimasi, kad teisės aktų pakeitimai leis sukurti patrauklesnes ir paprastesnes sąlygas prekybai gamtinėmis dujomis ir elektros energija, kas skatins naujų energijos tiekėjų atsiradimą. Didesnė konkurencija skatins tiekėjus vartotojams užtikrinti kokybiškesnes ir pigesnes gamtinių dujų ir elektros energijos tiekimo paslaugas.

Nauja tvarka prisidės kuriant regioninę gamtinių dujų rinką – supaprastinti gamtinių dujų tiekimo licencijavimo procesus taip pat yra įsipareigojusios ir Latvija su Estija. Šie pakeitimai skatins tarptautinę dujų prekybą ir padės efektyviau išnaudoti kiekvienos valstybės dujų infrastruktūrą.

Nuo sausio 1 d. įsigalioję energetikos įstatymų pakeitimai taip pat reglamentuoja mažos apimties suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) stotelių išdujinimo veiklą.